Kredi Kartı

Ziraat Bankası Kredi Kartları ve Özellikleri 2020

Ülkemizde yer alan üç kamu bankasından biri Ziraat Bankasıdır. Ziraat Bankası 1863 yılında Osmanlı Devleti döneminde Mithat Paşa tarafından kurulmuştur. O dönemlerde ismi memleket sandığı olarak geçen cumhuriyetin kurulması ile ismi Ziraat Bankası olmuştur.

Ziraat Bankası bireysel bankacılık, kurumsal bankacılık ve girişimcilere yönelik hizmetleri ile ön plana çıkmaktadır.

Ziraat Bank Kredi Kartı Çeşitleri

Türkiye’nin en çok müşterisi sayısına sahip olan bankalarından biri olan Ziraat Bankası diğer bankalara nazaran daha az kredi kartı seçeneği ile müşterilerine hizmet vermektedir. Ziraat Bankası’nın kredi kartı olarak sadece bankkart adında bir kartı bulunmaktadır.

Bunun dışında üniversite öğrencilerine sunulan bankkart genç, kredi ve yurtlar Kurumu’ndan alınan kredi ve burs karşılığı verilmektedir.

Ziraat Bank Kredi Kartı İnternete Açma Kapatma

Kredi kartı özelliği olan bankkartın Klasik Gold ve Platin serileri bulunmaktadır. Eğer bankkart klasik kredi kartı sahibiyseniz iş yapacağınız alışverişlerde taksitlendirme yararlanabilirsiniz.

Yaptığınız alışverişlerde kazandığınız puanlarla bir sonraki alışverişte kullanım hakkına sahip olursunuz. Ayrıca bu kredi kartının temassız özelliği bulunmaktadır.

Ziraat Bank Kredi Kartı Limit Sorgulama

Klasik bankkart ile aynı özelliklere sahip olup lakin daha yüksek limitlere erişebilen Gold Kart, ziraat Bankası tarafından müşterilerine talep edildikleri takdirde verilmektedir. Platin kart ise hem yüksek limit hem de Asistan özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Platin kart sahipleri araç yardım hizmetleri Ferdi yardım hizmetleri konut yardım hizmetleri gibi konularda avantajlardan yararlanmaktadır. Lisans, yüksek lisans, doktora öğrencisi iseniz Ziraat Bankası tarafından 500 Türk lirası limit ile verilen bankkart genç kredi kartına sahip olabilirsiniz. Bu kredi kartını alabilmek için gereken şartlar üniversitede öğrenci olmak ve 18 ile 26 yaş arasında olmak gerekmektedir.

Ziraat Bank Kredi Kartı İptali ve Kapatma Sonraki Yazılarımızda

Eğer Ziraat Bankası müşterisi iseniz veya kredi kartı alarak Ziraat Bankası müşterisi olmak istiyorsanız Yukarıdaki kartları ve özellikleri sıraladık. Daha detaylı bilgi için Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayabilir ya da size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredi kartları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Benzer Konular

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu