Kredi Kartı

Ziraat Bankası Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Kredi kartları aidatı iade konusunda yapılan yasal düzenlemeler ve mahkeme kararı ile oluşan aidat iade süreci birçok bankanın farklı süreç izlemesine yol açmıştır.

Ziraat Bankası Kart Aidatı

Genellikle diğer bankalar kredi kartlarının Bir sene boyunca açık kalması şartı ile kredi kartı aidatlarını iade etmekteydiler. Ya da yapılan başvuru sonucunda en fazla geriye dönük olacak şekilde ödenen aidat tutarları başvuru sonrasında hesaplara iade edilmektedir. Ziraat Bankası’nda ise kredi kartı aidatlarının geri iadesi konusunda çok daha farklı bir yol izlenmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Ziraat Bankası’ndan kredi kartı sahibi iseniz yıllık aidat ücreti ödemezsiniz bankanıza yapacağınız başvuru sonucunda Ödemiş olduğunuz kredi kartı aidat ücretini farklı bir şekilde tahsil edebilirsiniz.

Bankkart Combo Aidatı Nedir

Ziraat Bankasına yapacağınız kredi kartı aidat iade başvuru sonrasında banka yetkilileri size kredi kartınızın Bankkart Combo olacağını söyleyeceklerdir. Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu bankkart Combo aidat iadesi isteyen kişilerin hesabına aidat ücret tutarı kadar

Combo lira yükleyerek alışveriş yapabilmelerine imkan sağlamaktadır. Örneğin 4 sene boyunca Ziraat Bankası’ndan almış olduğunuz kredi kartının aidat ücretini ödediniz.

Bankkart Combo Gold Limiti Nedir

4 sene boyunca yapmış olduğunuz ödeme 200 Türk lirasıdır varsayalım. İade talebini sonrasında hesabınıza 200 Türk lirası Combo yüklenerek alışverişlerinizde ve harcamalarınız da 200 lira fazladan bir limitiniz olacaktır.

Yani Ziraat Bankası size Ödemiş olduğunuz aidat ücretini nakit olarak geri vermemektedir. Sonuç olarak ödemesini yapmış olduğunuz aidat ücretleri iadesi için internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da şube bankacılığı üzerinden başvuru yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Aidat İadesi için Sağlanması Gereken Özellikler

Aidat iade başvurusu yapabilmek için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Öncelikle aidat iade başvurusu 16 Şubat 2018 tarihinden itibaren geçerli olan kart ücretleri için yapılabilmektedir.

Eğer SMS bankacılığını kullanmak koşulu ile aidat iadesi istiyorsanız, AIDATIADE yazın bir boşluk bırakarak kredi kartınızın son 6 hanesini yazın ve 4757 numarasına yollayın. Lakin burada dikkat edilmesi gereken konu SMS göndereceğiniz numara, kredi kartınıza tanımlanmış olan numara olmalıdır.

Geçmişe Dönük -> Alınan Tüm Kart Aidatlarınızı Hemen Geri Almak için TıkLayın!!

Benzer Konular

7 Yorum

  1. eski bir mensubu olarak maaşımıda ziraat bankasından almaktayım tasarrufumda ziraatta ama kredi kartı ücretinden muzdaribim çünkü maaşımın her ay yüzde 60 70 şi kredi kartıma kesiliyor kart aidatı kesilmesi benim yaptıgım bağlılığın karşısında bile alınmaması eskilerin iadesi gerektiği kanaatindeyim
    ZEKİ MASMACI 015640

      1. kredi kartı ve ek kart için kesilen kart aidatlarını nasıl geri alabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu