Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 2020

Ziraat bank belirli vade oranında ve belirli faiz oranı ile ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Bu yazımızda ülkenin en büyük kamu bankalarından biri olan Ziraat bankası tarafından müşterilerine sunulan ihtiyaç kredisinin miktarı, şartları, nasıl alınacağı gibi teknik konuları anlatacağız.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi ile Ne Kadar Nakit Çekilir

Ziraat bankası müşterilerinin bireysel ihtiyaçlarını karşılaması amacını göz önünde bulundurarak 60 aya kadar vade ile taksitlendirme seçeneği ile kredi sunmaktadır. Ziraat bankası müşterilerine en fazla 60 ay vade olacak şekilde 100.000 Türk lirasına kadar ihtiyaç kredisi vermektedir.

Kredi verilirken uygulanan faiz oranı ise %1,53’tür. Aldığınız krediyi dilediğiniz bir ödeme seçeneği ile seçerek ödeme şansına sahipsiniz. Çekeceğiniz kredi için şahsi veya maddi teminat alınmaktadır. Ayrıca çektiğiniz kredi süresince hayat sigortası yapılır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Yüzde Kaç Olabilir?

Ziraat bankasından ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız eğer başvuru yapabileceğiniz kanal sayısı bir hayli fazladır. Ziraat bankası şubeleri, Ziraat bankası internet sitesi, Ziraat mobil uygulaması, İnternet şubesi, ATM ve çağrı merkezlerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapabilmek için sizden istenen birtakım belgeler bulunmaktadır.

Tüketici kredisine başvuru yaparken ilk olarak başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunu doldurduktan sonra size ait olan nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportunuzun fotokopisi istenmektedir.

Kredi vadelerinin ödenebilmesi konusunda güvence olarak çalıştığınız iş yerinden almış olduğunuz gelir belgesi de gerekli belgeler arasında yer almaktadır. Son olarak istenen diğer belgeler de banka şubesinden yaptığınız başvuru esnasında banka görevlileri tarafından istenen belgelerden oluşmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Şartları Nedir

İhtiyaç kredisi alırken belli başlı konularda dikkatli olmanız gerekmektedir. Örneğin kredi notunuzun yüksek olması kredi alabilmenizi kolaylaştıracaktır.

Ayrıca kredi alırken ödeme gücünüze göre vade seçiniz. Bir diğer konu da ödeme gücünüzü iyi belirlemeniz gerekecektir. Bu hususlar göz ardı edildiği zaman banka ile hukuk anlamında problemler yaşanabilmektedir. Örneğin 100.000 Türk lirası krediyi 60 ay vade ile çektiğiniz zaman aylık 2,763 Türk lirası ödeme yaparsınız.

2 Yorum

  1. Kredileri bir arada toplamak için kredi çekmek istiyorum 30.000.00.- TL 36 ay aylık ödemem ne kadardır ayrıca faiz oranı nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu