Kredi Kartı

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

2013 yılında Gümrük Bakanlığının bankacılık yasası ile ilgili yaptığı düzenleme sonucunda kredi kartlarından aidat alınamaz kararı ile birçok bankanın milyonlarca müşterisi kredi kartlarına yaptıkları aidat ödemelerini geri almak için yasal yollara başvuru yaptı.

Yapı Kredi Yıllık Kredi Kartı Ücreti Nedir?

Gümrük Bakanlığı bu kararı almasında en önemli unsur bir bankanın müşterisini mahkemeye yaptığı başvuru sonucunda davayı kazanması ve Yargıtayın kredi kartı aidatının iadesi üzerine almış olduğu emsal karardır. Ortaya çıkan düzenleme sonucunda sözleşmeler hazırlayarak kredi kartlarında aidat alınması işleminin zorunlu yaptılar.

Lakin ortada olan bankacılık yasasındaki düzenleme nedeniyle çeşitli kredi kartlarını aidat tutarı ödenmeden müşterilerinin kullanımına sundular. Alınan kararlar sonrasında Yapı Kredi Bankası müşterileri de en fazla 10 yıl geriye dönük olacak şekilde ödemiş oldukları aidat ücretlerini nasıl geri alınır konusunu araştırmaktadırlar. Bizde Yapı Kredi Bankası müşterileri için izleyebilecekleri adımları anlatacağız.

Yapı Kredi Bankası Hizmet Ücreti Nasıl Geri Alınır?

Yapı kredi bankası müşterileri kredi kartlarının aidatlarını geri alabilmek için izleyecekleri birden fazla yol bulunmaktadır. İsterseniz internet üzerinden isterseniz bankacılık hizmeti üzerinden aidat iadesi konusunda başvuru yapabilirsiniz.

World Kart Özellikleri Nedir?

Eğer bu başvuru sonucunda herhangi bir olumlu sonuç alamazsanız tüketici hakem heyetine başvuru yaparak aidat ücretini tarafınıza iade edilmesini sağlayabilirsiniz. İlk olarak internet üzerinden nasıl başvuru yapacağınızı anlatalım.

Yapı Kredi Bankası resmi internet sitesine giriş yaparak sitede yer alan iletişim formu kısmında iletişim formunu doldurarak Banka yetkililerine durumunuzu iletebilirsiniz. Bu işlem adım da herhangi bir sonuç alamadığınız takdirde Yapı Kredi Bankasının sosyal ağ sitelerinde yer alan resmi hesaplarına mesaj yazarak işlem başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Aidatları Nasıl Geri Alınır
Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Aidatları Nasıl Geri Alınır

Eğer bu adımda da olumlu bir sonuç alamazsanız şikayet var tarzı sitelere şikayetinizi belirterek banka yetkililerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Şimdiye kadar yapılanlar İşin internet ile ilgili olan kısmıydı.

World Kart Yıllık Ücreti Nasıl İade Alınır

Yukarıdaki işlem adımlarını dışında internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinde aidat iade talebinde bulunabilirsiniz. Ya da size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine giderek aidat iade dilekçesi yazarak banka yetkililerine teslim ediniz çok kısa bir süre içerisinde talebiniz cevaplandırılacaktır. Bu noktada uygulayabileceğiniz 45 farklı yöntemi sizlere anlattık.

World Kart Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğer bu yöntemlerden hiçbirinde bir sonuç alamadıysanız önceki yıllara ait dekont belgesi ve aidat iade dilekçesi ile şehrinizde bulunan tüketici hakem heyetine giderek başvuru yapınız. Tüketici Hakem Heyeti kararı lehinize olursa başvuru tarihi ne kadar ödemiş olduğunuz tüm aidat tutarları 1 ile 3 ay arasında banka hesabınıza yatırılacaktır.

Geçmişe Dönük -> Alınan Tüm Kart Aidatlarınızı Hemen Geri Almak için TıkLayın!!

Benzer Konular

14 Yorum

  1. Merhaba daha önce almıştım hakem heyetiyle fakat yine üstüne ekleniyor üstelik bildirim gelmiyor geri almak istiyorum

    1. Bir defa kart kullandım 80 TL civarında ve hesabımda para olmasına ragmen buna karşılık kart aidatı isteniyor Kartın hesabın kapatılmasını istiyorum

  2. 158.50 tl kredi kartı ücreti geldi.bu ücretin tarafima geri ödenmesini ve kart ücretinin alınmamasını ıstiyorum iyi günler

  3. yapı kredi kesilen kredi kart aidatını hesabıma geri iade edilmesini istiyorum

  4. 123 TL kredi kartı ücreti geldi bu ücretin tarafıma geri ödenmesini kart ücretinin alınmamasını istiyorum. iyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu