Kredi Kartı

WorldCard Kredi Kartı Aidatı 2020 Nasıl Geri Alınır

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Yapı Kredi Bankası müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartlarından yıllık hizmet ücreti almaktadır. Alınan bu ücretler kimi müşterilerin gözüne gelmezken kimi müşteriler için de hayati önem taşıdığı zamanlar olabiliyor.

Yargıtay daire başkanlığının kredi kartı aidatları ile ilgili aldığı karar sonrası diğer bankaların müşterilerinde olduğu gibi Yapı Kredi bankası müşterilerinde de kredi kartı aidatı nasıl geri alınır sorusunun cevabı merak edilmeye başlandı. Bu yazımızda Yapı Kredi bankası üyelerinin sahip oldukları kredi kartından alınan aidat ücretinin nasıl geri alınabileceğini anlatacağız.

World Kart Aidat Ücretleri Nedir?

Yapı Kredi bankası müşterisi olup kredi kartı sahibi olan kişiler Yargıtay kararı sonrasında en fazla 10 yıla geri yönelik olacak şekilde aidat iade talebinde bulunabilmektedir.

Talebin olumlu karşılanması durumunda en fazla 3 ay içerisinde ödemiş olduğunuz tüm aidat tutarları hesabınıza yüklenir. İade talebi gerçekleştirebilmek için birkaç farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi bankanın internet sitesinde yer alan iletişim formu kısmından mesaj yazmaktır. Bunun dışında internet bankacılığı, telefon bankacılığı üzerinden de talebinizi iletebilirsiniz.

World Kart Çeşitleri Nedir

Müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcinize kredi kartı aidat iade konusunda talebinizi bildirirseniz izlemeniz gereken adımları söyleyecektir. Ayrıca firma şikayetlerinin yayınlandığı sitelerde şikayetinizi yazarak kısa sürede geri dönüş alabilirsiniz.

İnternet yolu ile başvuru yapma seçeneğiniz bu kadar kısıtlı değil tabii ki. Sosyal ağ sitelerinde yer alan resmi hesaplara özel mesaj yolu ile iade talebinizi ileterek prosedür hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu işlemler genellikle interaktif işlemler olarak geçmektedir.

World Kart Borç Sorgulama

Eğer eski usul ile iş yapmayı seviyorsanız bankanızın size en yakın olan şubesine giderek iade dilekçe metni hazırlayarak banka yetkililerine teslim edebilirsiniz. Böylece talebiniz işleme alınır. Tüm bu yöntemlerin dışında kredi kartı aidat iade almak için en etkin yol ise tüketici hakem heyetine başvuru yapmaktır.

Dekontlarınız ve iade dilekçeniz ile birlikte yaşadığınız şehirdeki tüketici hakem heyetine giderek başvurunuzu yapın. Kısa sürede başvurunuz cevaplandıktan sonra size geri dönüş sağlanacaktır.

Benzer Konular

2 Yorum

  1. Bankalar telefonla bıktırıncıya kadar arayıp zorla kart veriyorlar sonrada kart aidatı istiyorlar,hiç kullanılmıyan kartlarada aidat ödemek zorundamıyız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu