Vakıfbank Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Yargıtay aldığı bir mahkeme kararı sonucunda bankaların müşterilerinden almış olduğu yıllık kredi kartı aidat ücreti konusunda emsal bir karar ortaya çıktı.

Bu karar sonucunda bankalar müşterilerine sunmuş oldukları kredi kartlarından her yıl müşterinin herhangi bir onay ve talimatı olmadan fatura ekstresine yansımayacak şekilde kesilen aidat ücretlerinin müşteriye iade lacak şekilde geri verilmesine karar verdi.

Vakıf Bank Kredi Kartı Aidatı İadesi

Bu kararın ardından Vakıfbank müşterilerinin sahip oldukları kredi kartlarına dair yaptıkları aidat ücretini taraflarına geri iade edilmesi konusunda nasıl bir yol izleyecekleri bilgisine ulaşmakta zorluk çektiler. Biz de bu yazımızda diğer tüm bankalarda yapılan işlemler ile oldukça fazla benzerlik gösteren Vakıfbank kredi kartı aidat geri iade işlemi hakkında bilgi vereceğiz.

Vakıfbank Kredi Kartı Aidatı Nasıl İade Alınır?

Vakıfbank’tan almış olduğunuz Kredi kartlarının yıllık aidat ücretlerini geri alabilmek için internet yolu ya da tüketici hakem heyeti aracılığıyla iade olacak şekilde ödemiş olduğunuz aidat ücretlerini geri alabilirsiniz.

Birinci yol olarak Vakıfbank’ın resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra iletişim formu kısmından kredi kartı aidatını geri ödenmesi konusunda müşteri temsilcisine mesaj gönderebilir ve bu konuda talep oluşturabilirsiniz.

Vakıfbank Yıllık Kart Ücreti Sorgulama

Eğer burada bir sonuç alamazsanız deneyebileceğiniz farklı yollarda bulunmaktadır. Örneğin kredi kartınıza ait tanımlanmış olan cep telefonu numaranız üzerinden VakıfBank müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine bağlanın.

Müşteri temsilcisi ile yapacağınız konuşma sonucunda kredi kartı aidat tutarının tarafınıza iade edilmesi konusunda talebinizi oluşturabilirsiniz. Eğer bu iki seçenekten herhangi bir sonuç alamadığınız takdirde size en yakın Vakıfbank şubesine giderek bankadaki yetkililer ile görüştünüz takdirde sonuç elde etme şansınız bulunmaktadır.

Vakıfbank Kart İade Başvuru Bilgileri

Eğer internet ve bankacılık işlemleri sonucunda aidatını geri alamadıysanız kredi kartı aidatı geri iade dilekçesi yazarak elinizdeki dekont belgeleri ile bulunduğu şehirdeki tüketici hakem heyetine başvuru yapınız.

Tüketici Hakem Heyeti başvuru inceledikten sonra çok büyük ihtimalle lehinize karar verecektir. Verilen bu karar sonucunda ödemiş olduğunuz tüm aidat ücret tutarı toplamı 1 ile 3 arasında hesabınıza geri iade edilecektir.

9 Yorum

  1. 9401 ile biten Word kredi kartı aidat ücreti olan 113 lira ödemesini geri iade edilmesini talep ediyorum

    1. vakıfbank world kart kredi kartı için şubat 2020 ekstresinde 149 tl. kesinti yapmış banka.anılan ücreti geri alabilmem için ne yapmam gerekir.teşekkürler.Memet Kaplan

      1. m. hizmetlerini arayın ben az önce aradım 3 aylık 500 lira harcama sözüme iade edeceklerini söylediler. veya kartımı iptal etmek istiyorum deyin

  2. Vakıfbank vorldkart için Ağustos eksterinde 149,00 TL aidat kesildi.İadesi için bankaya ônce dilekçe ile müracat ettim olumsuz cevap aldım daha sonra müşteri hizmetleri telefonuna müracat ettim gene olumsuz cevap aldım.Bir yıllık dökümü çıkardım 15.130,91 TL harcama yapmışım;yani aylık ortalama 1260,91 TL bunu hiç kale bile almıyor.Ne yaparak iadesini sağlarım lütfen bana yardımcı olun,selam ve saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu