Kosgeb Destekleri

Uygulamalı KOSGEB Girişimcilik Eğitim Sınav Soruları 2020

KOSGEB Girişimcilik sertifikası verebilmek için çeşitli eğitimler ve çalışmalar düzenlemektedir. Bu çalışmalar kapsamında girişimcilere yeni güncel sorulardan da eğitim hayatında karşısına çıkabilecek sorulardan da karışık yönergeler hazırlamaktadır.

Kosgeb Uzaktan Eğitim Soru ve Cevapları 2020

2019 yılından itibaren düzenlenmiş olan bütün kurslarda kurs katılımcıları belirli yönerge soruları dahilinde kursiyer olmaya hak kazanmışlardır. Bununla birlikte 2020 yılında da yeni güncel girişimciliğe dair mesleki ve hayat ile ikili birçok soru sorulmaktadır.  

KOSGEB Eğitim Soruları Ne Zaman Sorulur?

Uygulamalı KOSGEB Girişimcilik eğitimi için sorulan sınav soruları sözlü mülakat şeklinde veya yazılı olabilmektedir. Yazılı olan sınavların formatı test şeklindedir.

Bir kursa başvuruda bulunulan asıl kursiyer sayısının limiti aşıldığı zaman kursiyerler, sınav ile belirlenmektedir. Örneğin bir kurs için 15 kişilik sınıf açılması gerek ve başvuru da en fazla 15 kişi ise, bunun için sınav ya da ön görüşme yapılmamaktadır.

Kosgeb Uzaktan Eğitim Giriş Kayıtları

Ancak 15 kişilik sınıfa 16 kişi başvuruda bulunmuş ise, eğitim almak isteyen kişiler sınav ile belirlenmektedir. Sınav sonucu bağıl değerlendirme olup, en düşük not alanlar, eğitime yapamamaktadır.

KOSGEB Eğitim Hakkı Kazanmak İçin Ne Yapılır?

KOSGEB Eğitim hakkı kazanabilmek için ilgili kurs için başvuruda bulunmak yeterli olacaktır. Ancak İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük illerde başvurular her zaman sınırı aşabilmektedir. Bu nedenle de bu illerde açılan kurslara illa ki sınav ve mülakat şartı getirilmektedir.

Aynı kursun uzaktan eğitim ile başka illere müracaatı da mümkündür. Ya da Kocaeli, Mersin vb. yakın illere başvuruda bulunmak da çevre illerdeki başvuru sayısını azaltacaktır. Bu sayede KOSGEB Başvurularında bir dengelenme söz konusu olacaktır.

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Ders Saat Planı

KOSGEB Girişimcilik dersleri 4 iş günü içerisinde alınan ve haftalık olarak 30 saat ile sınırlandırılmış ders programıdır. İleri düzey girişimcilik dersleri daha yüksek saatler ile planlansa da maksimum iki ayı bulabilmektedir. Ancak KOSGEB Kurslarının temel ve orta düzeydeki girişimcilik dersleri dört gün ile sınırlandırılmıştır.

Girişimcilik alanında alınması gereken dersler “Girişimcinin iş fikri geliştirmesi”, “”pazarlama”, “yönetim”, “iş planının projelendirilmesi” olarak dört temel faktör üzerine yoğunlaşmaktadır. Ders devamlılığı yaparak 30 saati tamamlaması halinde ve dört günü başarı ile tamamlaması halinde kursiyerlere başarı sertifikası verilmektedir.

KOSGEB Eğitimi için Test Nasıl Yapılır?

KOSGEB eğitimlerinin zorlayıcı bir yanı bulunmamaktadır. bu eğitimlere girişlerde de sınava tabi tutulan kişilere genellikle mülakat sorusu olarak açmak istedikleri iş yeri ya da projelerine dayalı bir girişimcilik soruları sorulmaktadır.

Test şeklinde olan sorular girişimcilik ilkeleri ile alakalıdır. Bu nedenle eğer başvuru için kalabalık bir ilde yaşayan bir kişi ise, açmak istediği iş yerinin projelendirme işlemini en ideal şekilde sunmalı ve bunu hem girişimcilik ilkelerine dayandırarak testlerinde hem de mülakatta gösterebilmelidir.

KOSGEB Girişimcilik eğitiminin tamamlanmasının ardından kişi kendi iş yerini açmaya hak kazanacaktır. Bunun ardından da devletten hibe destekleri alabilmek amacı ile başvuruda bulunabilmektedir.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Dgn işletmesinde 1yil içinde ortalama 320 gün çalışıldığı varsayımı altında günlük satış yönetimine göre 2019 yılı için ihtiyaç duyulan brüt işletme sermayesi ne olur. Tutarlar bin TL dir

  2. Kişinin kendisinin ve ailesinin geleceğini güvence altına almak amacıyla girişimçi olmaya karar vermesi hangi tür girişimcilik motivasyonun kapsamına girmektir

SORU - CEVAP

 "Uygulamalı KOSGEB Girişimcilik Eğitim Sınav Soruları 2020" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı