Kredi Kartı

TEB Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Ülkemizde yer alan Bütün bankalar müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartlarından yıllık hizmet ücret bedeli almaktadır. Türk Ekonomi Bankası da müşterilerine sunmuş olduğu 20 civarı kredi kartı için yıllık aidat ücreti tahsil etmektedir.

Teb Kredi Kartı Aidatı İadesi

2013 yılında çıkan aidat ücreti ile ilgili düzenleme sonucunda diğer bankalarda olduğu gibi Türk Ekonomi Bankası müşterileri de kredi kartı aidatı nasıl geri alınır sorusunun cevabını aramaya başladılar. Neredeyse bütün bankalarda aynı işlem sonucu geri alınabilen aidat ücreti için Türk Ekonomi Bankasında da durum farklı değildir.

Eğer Türk Ekonomi Bankası müşterisi iseniz aşağıdaki bahsedeceğimiz yöntemleri deneyerek en fazla 10 yıl geriye dönük olacak şekilde kredi kartı aidat ücretlerini geri alabilirsiniz.

Teb Kredi Kartı Ücreti Nasıl Geri Alınır?

Türk Ekonomi Bankası müşterilerine kredi kartı aidatları ücretinin geri iadesi konusunda izleyebilecekleri iki üç farklı yol bulunmaktadır. Kredi kartı aidatının geri alınması konusunda isterseniz internet isterseniz banka şubesinde yapılan işlemler ya da tüketici hakem heyetine başvuru yaparak ödemiş olduğunuz yıllık hizmet ücretleri en fazla 10 yıla kadar olacak şekilde toplam tutarını geri alabilirsiniz.

Teb Kredi Kartı Yıllık Ücretleri

Biz ilk olarak internet üzerinden bu talebin bankaya nasıl ulaştırılacağı konusunda bilgi verelim. Türk Ekonomi Bankası resmi internet sitesine giriş yaparak sayfa içerisinde yer alan iletişim formu kısmından kredi kartı iade konusunda talebinizi belirterek bankaya yetkililerini durumdan haberdar edebilirsiniz.

Teb Kart Aidatı Nasıl Hesaplanır

Bu seçeneğin dışında internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden müşteri temsilcisine bağlanarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri numarasını arayarak bağlanmış olduğunuz müşteri temsilcisi ile de bu konuyu konuşarak talep oluşturabilir ve tüm ücretin tarafınıza iade edilmesini isteyebilirsiniz.

Teb Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Bunun dışında yaşadığınız şehirde size en yakın olan Türk Ekonomi Bankası şubesine giderek burada Banka çalışanlarına sunmuş olduğumuz aidat iade dilekçesinin teslim ederek iade sürecinin başlamasını sağlayabilirsiniz.

Teb Kredi Kartı Borcu Ödeme

Eğer yapılan tüm bu işlemlerden bir sonuç alamazsanız geçmiş yıllara ait olan ödeme dekont belgeleri ve aidat iade dilekçesi ile şehrinizdeki tüketici hakem heyetine giderek ödemiş olduğunuz aidat ücretinin tarafınıza iade edilmesi konusunda talep oluşturabilirsiniz.

Tüm bu işlemler sonucunda bankanız yasalar gereği ödemiş olduğunuz aidat ücretini tarafınıza iade etmek zorundadır. İade süreci ise 1 ile 3 arasında tamamlanmaktadır.

Benzer Konular

9 Yorum

 1. kartıma tahakkuk ettirilen yıllık bedelin kaldırılmasını talep ediyorum

 2. Teb kredi kartı kullanıcısı olarak benden de kart aidati adı altında para kesilmiştir.Lütfen kesilen parayı tarafıma iade edin.

 3. Temmuz ayında benden kesilen 145tl kredi kartı aidat bedelini iadesini istiyorum hukuki olarak 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanunun sözleşmedeki hakların korunması iade maddeleri

 4. Tep kredi karti kullanicisiyim kac yildir kullaniyorum hic aidat ödemedim buyil 114 tl aidatim var iptalini istedim onaylamadilar karti iptal etmeyi dusunuyor ve tep kredi karti kullanmayacam

 5. Kredi kartı aidatını iptal etmenizi rica ediyorum ki hiç yardımcı olmuyorsunuz.Sizinle çalışmayacağım.

 6. Yıllardır Teb Kredi Kartınızı kullanıyorum.( Dış Bank – Fortis ) ve bu gün Türk Ekonomi Bankası olarak da TEB Kredi Kartınızı kullanıyorum. Kullanıyorum derken gerçek müşteri olarak kullanıyorum.Geçmiş’ e yönelik hesap ekstremi kontrol etmenizi istirham ediyorum. Yıllardır Kartını Kullandığım nakit’e ihtiyaç duyduğumda Malatya Şubesinde kredi çektim.Düzenli ödemelerimi yapıyorum. 3 adet telefon için 1 TTN İnter için 1 adet Elektrik faturası talimatı vermiş bütün bunları yok sayıp benim gibi bir müşteriden 118.00 tl kredi kart aidatı kesilmiştir. Bir müşteri dışlamak bu kadar kolay mı siz sayın yetkililerden kartıma yansıyan bu yıllık kredi kartı aidatının iadesini talep ediyorum.

  Not : Lütfen geçmişe dönük ekstremi kontrol edin ve 5 adet otomatik ödeme talimatını dikkate alınarak bana yardımcı olun.
  Saygılarımla

 7. Geçmiş dönemlerden kiredi karti aidatlarımi yatırır misiniz ödenmesini rica ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu