Sigortasız Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Bu soru pek çok kişi tarafından soruluyor ve yanıtı merak ediliyor. Bankaların ortak kullandıkları bir sistem var. Bu sistem üzerinden müşterilerine bir not verirler ve tüm bankalar tarafından bu not geçerli sayılır. Bunun dışında 2016 yılı sonu itibari ile bankalar 6 ay ve üzeri sigortalı çalışan kişilere kredi kartı ya da kredi çekme şansı tanırlar. Elbette bu durumlarda bile aranan bazı kriterler var.

Aktif olarak bir yerde çalışmıyor ve sigortaya sahip değilseniz kredi kartı almanız pek mümkün değil, ancak herhangi bir bankada yüklü miktarda bir paranız varsa o bankadan kredi kartı alabilirsiniz. Hatta çok büyük ihtimal ile o banka size kredi kartı vermek isteyecektir.

Sigortasız Kredi Kartı Başvurusu 2020 Nasıl Yapılır?

Bu gibi ekstrem durumların dışında sigortanız yoksa kredi kartı başvurunuz çoğu zaman reddedilecektir. Bu reddedilme otomatik olarak yapılmaktadır.

Bankaların kullandığı merkez bankası odaklı sistemde sigortanızın olmadığı için olumsuz dönüş yapılmaktadır. Bankalar direkt olarak hangi meslek sahibi olduğunuza ve aylık gelirinize odaklandığı için sigortasız gözüken kişilerin aylık kazançları bilemez.

Sigortasız Kredi Kartı Almak için Gerekli Şartlar Nedir?

Bu durumda kredi kartı vermeye sıcak bakmaz çok yüksek rakamlarda kazansanız banka için önemli olan aylık resmi olan gelirinizdir. Bankalara bunu kanıtlamak için çalıştığınız iş yerinden alacağınız maaş belgesi ile başvurmanız gerekir.

Elbette bu sigorta ile çalışanlar için geçerlidir. Banka sizin aylık kazancınızı gördükten sonra maaşınıza uygun limitlerde kredi kartı verecektir.

Sigortasız Çalışan İşçiye Kredi Kartı Veren Bankalar Nedir?

Bazı bankalar diğerlerine oranla daha yüksek limitli kredi kartı verebilir. Bankanın çalışma politikasına oranla bu miktar değişebilir. Kredi kartı almak için yapmanız gereken sigortalı bir işte düzenli olarak çalışmak ve bunu bankaya bildirmek olacaktır. Ekstrem durumlardan bir tanesi de söyleyelim.

Sigortasız Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Nedir?

Öğrenciler için kredi kartı veren bankalar da var, üniversite de okuyan ve öğrenci belgesi ile başvuran öğrenciler de kredi kartı alabiliyorlar. Eğitim durumu devam ettiği için sigortalı bir işte çalışması mümkün olmasa da öğrenci oldukları için bankalar ufak miktarlarda da olsa kredi kartı verebiliyor.

Ortalama olarak öğrencilere verilen ücret 500 TL limitli bir kredi kartı oluyor. Elbette kredi kartı başvurusu yapacak olanlar için bu miktarlar değişebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu