Kosgeb Destekleri

Kosgeb Destekleri 2020 Sıfır Faizli 250 Bin TL Kredi Başvuru Şartları

Kosgeb, 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da sıfır faizli krediler veriyor. Yeni iş kuracaklara veya işletmelerini yükselterek büyütmek isteyenlere kredi veren Kosgeb, KOBİ dostu bir devlet kurumu olarak bilinmektedir. 2019 yılında 300 Bin TL olarak verilen kredi miktarı 2020 yılında başvuruların çok olması nedeni ile 250 Bin TL ye düşürülmüştür.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletme Sanayi Geliştirme Başkanlığı 

Kredi kullanabilmek için Kosgeb tarafından geliştirilmiş bir sistem olan e – kobi sistemine üye olmanız, alacağınız faizsiz krediyi nasıl kullanacağınızı gösteren bir iş planına ve harcama planına sahip olmalısınız. İşletmeniz için kullanacağınız veya yeni bir iş kurmak için kullanacağınız  şartları şunlardır.

250 Bin TL Sıfır Faizli Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

1 ) Kosgeb veri tabanında ve e – kobi sisteminde kayıtlı bir şirkete sahip olmalısınız.

2 ) Kosgeb faizsiz kredi verilen ve desteklenen sektörlerde işletmenizin faaliyet göstermesi gerekiyor.

3 ) İşletmenizin kurulmuş olması açık olması ve faaliyet gösteriyor olması gerekiyor. Bir iş planına sahip olsanız dahi işletmeniz kurulmuş olmalı ve sektörde yer alıyor olması gereklidir.

4 ) Sıfır faizli kredi kullanmak için işletmenizin kurulmuş olmasının yanında vergi levhasına sahip olmanız gerekiyor. Vergi levhanız yoksa kesinlikle kredi başvurunuz değerlendirmeye alınmıyor.

5 ) Sıfır faizli kredi kullanmak isteyenlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve 18 yaşını doldurmuş olması şarttır.

6 ) Proje odaklı işletmeler, teknoloji tabanlı işletmeler, stratejik ve öncelikli sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler sıfır faizli 250.000 TL Kosgeb kredisinden yararlanabiliyor.

kosgeb destek girişimcilik eğitimleri

250 Bin TL Sıfır Faizli Kredi Başvuru Süreci

Bu sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler sıfır faizli Kosgeb kredisi kullanmak için öncelikle iş planınızı ve harcama planınızı hazırlayarak bankaya başvuru yapıyorsunuz. Banka başvurunuzu inceledikten sonra onaylaması durumunda Kosgeb’e başvuru yapıyorsunuz. Kosgeb sıfır faizli krediniz Kosgeb tarafından da onaylandığında krediniz Kosgeb tarafından size ödeniyor.

Kosgeb Destekleri 2020 Yılında Devam Ediyor

Başvuru sürecinde Kosgeb sizden harcama planınız veya iş planınız ile ilgili sunum isteyebilir. Bu sunumda yapacağınız iyileştirmeler ve harcamaları kalem kalem anlatmanız gerekir. Yapacağınız sunum krediyi kullanabilmeniz için bir anahtar görevi göreceğinden detaylı bir sunum yapmak size avantaj sağlayacaktır.

Kosgeb Genç Girişimci Başvuru Şartları Nedir? 2020

Kosgeb tarafından verilen sıfır faizli krediler sektörlere göre limitsel değişiklikler gösterebilir. Kosgeb tüm sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere aynı oranlarda kredi kullandırmıyor. Kosgeb sıfır faizli krediler;

1 ) Girişimci işletmeler için maksimum 50.000 TL olarak,

2 ) Proje işletmeleri için maksimum olarak 200.000 TL olarak,

3 ) Teknoloji tabanlı projeler ve üretimler yapanlar için 300.000 TL,

4 ) Stratejik sektörlerde faaliyet gösterenler için 500.00 TL,

5 ) İhracat kredisi için maksimum 200.000 TL olarak kredi kullanabiliyorsunuz. İşletmenizin faaliyet gösterdiği sektörde ihtiyacınız olması durumunda sıfır faizli kredi kullanarak işletmenizi geliştirebilir.

Benzer Konular

3 Yorum

  1. 90 personel ile hali hazırda şehir içinde üretimi devam eden ve 150 personele çıkartılarak hem istihdam hem üretim adeti artırmak için merzifon organize sanayi bölgesinde 3500 m2 lik kapalı alana sahip toplamda 4000 m2 alana sahip fabrikada tasınma aşamasındayız fason olarak üretim yapan tekstil firmamız için 250 bin tl faizsiz krediden hangi bankalara başvurulup aranan şartlar nelerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu