Paraf Card Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Paraf kart, Halk Bank tarafından müşterilerine sunulan ayrıcalıklı ve özel bir kredi kartıdır. 3 ana başlık altında müşteri kitlesine özel olarak verilen her bir kredi kartının yıllık aidat ücretleri farklılık göstermektedir. Halk Bank Kredi Kartı 2020 Yılı Aidat Ücretleri konusunda bilgi almak için size küçük bir liste halinde aidat ücretlerini listeleyeceğiz. Listeye bakmak gerekirse;

Paraf Card Aidat Ücretleri

 • Paraf Klasik – 29 TL
 • Paraf Gold – 47,50 TL
 • Paraf Platin – 75 TL
 • Paraf Business – 75 TL

Şeklinde yıllık ücret bedeli bulunmaktadır. Birçok müşteri bu ücretlerden habersiz olarak kart onayı vermektedir. Harcama ekstrelerinde gözükmeyen bu gider yılda bir seferliğine mahsus olmak üzere hesabınızdaki paradan tahsil edilir.

Eğer paranızın nereye gittiğini sonradan öğrendiyseniz ve aidatı geri almak istiyorsanız. Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

Paraf Card Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Paraf Cardınız için sizden tahsil edilen aidat tutarlarını geriye dönük alabilmek için uygulayabileceğiniz birkaç farklı başvuru adımı bulunmaktadır. Bu adımlardan birincisi bankaya internet aracılığı ile ulaşmaktır.

Paraf Card resmi sitesinde yer alan iletişim formu kısmından başvuru yapabilirsiniz. Eğer bu kısımdan sonuç alamazsanız sosyal ağ sitelerinde yer alan resmi hesaplara yazarak işlem başlatabilirsiniz. Bu adımlardan sonuç alamazsanız eğer;

Halk Bank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası 2020

Halk Bank müşteri hizmetlerinin numarası 444 0 400’dür. Bu numarayı arayarak müşteri hizmetlerinde aidat bedelinin hesabınıza geri yatırılmasını talep edin.

Bu talebinizi genellikle kartı 1 yıl boyunca açık tutma sözü ile iptal etmektedirler. Eğer bu şekil bir teklif ile karşılaşmaz ve aidatınız iptal edilmezse son iş olarak Tüketici Hakem Heyetine itiraz dilekçesi yazarak aidat iadesi konusunda süreci başlatabilirsiniz. İtirazınız gereği emsal olarak kabul edilen karar sonucunda Tüketici Hakem Heyeti sizin lehinize karar verecektir.

Verilen karar sonucunda 1 ile 3 ay arasında aidat tutarının tamamı hesabınıza yatırılır. Bu şekilde en fazla 10 yıla kadar dönük olacak şekilde yatırdığınız tüm aidat ücretlerini geri alabilir ve kartınızdaki aidat ücretlerinin kalkmasını sağlayabilirsiniz.

6 Yorum

 1. merhaba halkbank kredi kartı aidat geri iadesi için başvurdum bana böyle bir mesaj yolladılar bu yasanın geçerliliği var mı acaba yardımcı olurmusunuz
  (03.10.2014 tarih, 29138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Finansal Tüketicilerden Alınacak ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin; 6/1 Maddesine istinaden Bankamız, Paraf ve Parafly kredi kartlarından yıllık kredi kartı ücreti almaktadır.)

 2. Mayıs ayında kredi kartımdan 39tl aidat üçreti kesilmiş bu paranın şahsıma iade edilmesini talep ediyorum.

 3. 02-10-2019 Ekim ayında 64 TL kart aidat ücreti kesilmiştir.Kesilen bu miktarın kartımın hesabına iadesini arz ederim.

 4. kart aidatı yok dendi ama bu ayki ekstremde maalesef kart aidatı işlenmiş tüm alış verişlerim bu kart üzerinden yaptığım halde iadesini rica ediyorum bir devlet bankası olmasından dolayı.

  1. Mehmet bey bankalar size kartı verene kadar herşeyi söylerler efendim aidatta almazlar kesintilerde yapmazlar yeter ki siz kartı bir alın elinize bu tip şeylerle bir daha karşılaşmak istemiyorsanız buyrun buradaki linkden En Para Aidat Veren Kredi Kartı en paranın sizlerden aidat yerine size yıllık 100 tl hediye eden kredi kartını incelemenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu