Kosgeb Kredi

Market, Büfe ve Bakkal Açmak Ne Kadar Kazandırır ? 2020

Yıllardan beridir en kazançlı iş kollarından biriydi bakkalar, ancak son günlerde süpermarketlerin hayatımıza girmesiyle bakkaların işi de epey düştü. Bu işe girmek isteyen girişimcilerin bu konuda dikkat etmeleri gereken en önemli nokta şudur ki, diğer bakkalardan diğer marketlerden ve dahi süpermarketlerden dahi farklı olmaları gerekir.

Çünkü bakkalar bir nevi minik süpermarketlerdir. Bu tarz büyük işyerleri takip edilmeli ve onlarda satılan her şey sizin dükkanınızda da bulunmalı. Ayrıca bir bakkal fiyat konusunda da bir süpermarkete kafa tutabilir konumda olmalıdır. Aksi takdirde iyi bir iş yapması olanaksızdır. Bugünkü yazıda sizlere bakkal açmak nedir? Ne Kadar kazandırır gibi çeşitli konulardan bahsedeceğiz.

Bakkal, Büfe ve Market Açma Maliyeti Nedir? 2020

Bakkal, her türlü gıda, ve ev ihtiyacının birararda bulunup satıldığı ve tüketicilerin günlük ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ürünler barındıran işyerine verilen addır. Bakkallar her zamann ekonomik krizlerden en az olumsuz etkilenen yerlerdir.

bakkal market açma iş fikirleri

Çünkü bir insanın cebinde para olmadığından ilk olarka gereksiz ve lüks şeyleri kısacaktır. Oysa ki normal bir insan bir bakkala gereksiz bir şey almak için gitmez. Bu nedenle bakkalda satılan tüm ürünler tüketicinini günlük ihtiyacıdır ve hergün karşılanması gerekir. Bakkallarda gıda dışı şeyler satılıyor da olsa satışın yapıldığı maddelerin büyük bir bölümünü gıda malzemeleri oluşturmaktadır.

Son Dakika ->  Bebek Bakıcılığı Nasıl Yapılır? Ücretleri Nedir? 2020

Gıda sektörü de ekonomik krizlerden her zaman en az etkilenen sektör olduğuna göre bir bakkal açmak gerçekten harika bir fikir olabilir. 

Bakkal, Büfe ve Market Açma Kredisi Nasıl Alınır? 2020

Bakkalarda genel olarak ekmek,su sigara şarküteri gibi ağırlıklı gıda ürünleri satılmaktadır. Bu ürünlerde sigara dışında genelinin kar marjının yüksek olduğu söylenebilir.  Standart ortalama bir bakkal yüzde 20 kar marjı ortalamasına sahiptir ve elde edilen cironun yüzde 20’si brüt kar olarak bakkal sahibine kalmaktadır. Bu nedenle oldukça karlı iş fikirleri arasında gösterilmektedir.

Bakkal, Market ve Büfe Açma Maliyetleri Nedir?

Bakkalar çevredeki bireylerin taleplerine göre çalışma saatlerini bir iki saat değiştirebilse de genel olarak bakkalar saat 6-7 gibi açılıp gece 22-00 arası kapanırlar. Açılış ve kapanış saatlerini az önce de bahsettiğimiz gibi çevreeki bireyllerin taleplerine göre belirleyebilirsiniz. 

Son Dakika ->  Kredi Kartsız Taksitle Telefon Alışverişi 2020

Büfe Açmak için Gereken Şartlar Nedir?

Ortalama bir bakkal günde 3,000 TL ciroya sahiptir. Daha az ciro yapan bakkallar maalesef ki çok az kar ederler ve ortalama bir hayat sürerler. Eğer iyi para kazanmak istiyorsanız miinumum ciro hedefinizin 3,000 TL olması gerekir.

Market Açmak için Gereken Şartlar Nedir?

Daha yüksek ciro yapan bakkallar olduğu gibi bu cironun üçte birini dahi göremeyen ancak yine de ayakta kalmay başaran bakkallar da vardır. Sizlerde dükkan giderlerini elinizden geldiğinizce düşürmeye çalışarak dükkanınızın daha çok para kazanmasını sağlayabilirsiniz.Öte yandan sigara satmayan ve 3 bin liralık ciroyu sadece gıda satışından yapan bir bakkal dükkanının günlük kazancı 1,000 TL’yi dahi bulabilir. 

Son Dakika ->  Engelli Maaşı 2020, Engelli Üzerine Araç Alma Şartları 2020

Market Açma Fikirleri Nedir? Bu İş Karlımıdır?

Bir bakkal dükkanının olmazsa olmaz giderlerinden biri de personel gideridir. Ortalama bir personel size sigorta ve vergilerle 3,000 TL’ye mal olur. Normal bir insan sabah saat 8’de dükkanı açıp gece 11 hatta 12’ye kadar dükkanda duramaz.

Bu nedenle personel çalıştırmanız gerekir. Personel sizin istediğiniz saate dükkanı açıp saat 15,00 veya 16,00’ye kadar dükkanda durabilir veya tam tersi de olabilir, ancak personel çok önemlidir. Onun dışında sabit  veya değişken en az 5-7 bin TL arası gideriniz olacaktır. Ciro arttıkça değişken giderler de yükselebilir.

Ancak ortalama bir bakkal dükkanın aylık en az 6-7 bin TL gideri vardır demek hiç de yanlış olmaz. Bu da 3 bin lira cirolu bir marketin ortalama 11-12 bin TL para kazanabileceği anlamına gelebiliyor.

İşlemler:

Destek Admin

Soru veya Şikayetlerinizi Aşağıdaki Soru - Cevap Bölümünden Yazın! Destek Ekibimiz ve Kullanıcılar Anında Cevap Vermektedir..

SORU - CEVAP

 "Market, Büfe ve Bakkal Açmak Ne Kadar Kazandırır ? 2020" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı