Kredi Kartım Nerede Banka Kurye Takip Sorgulama 2020

Kredi kartı başvurusu – onay veya ret- beklemek final sınavına girmek kadar korkutucu olabilir. İlk kredi kartınız için başvururken, esasen bir bankadan size bir şans vermesini istiyorsunuz. Bu yüzden beklentilerinizde gerçekçi olun. Büyük olasılıkla çok yüksek bir kredi kartı limiti alamayabilirsiniz.

Dahası kredi kartı başvurunuz hiç onaylanmayabilir de. Ancak kredi notu oluşturmak bir süreçtir ve bir yerden başlamak zorundasınız. Elbette başvurduktan sonra kredi kartım nerede diye merak etmeniz de normaldir. Dilerseniz başvuru aşamasından kartınızı teslim alıncaya kadarki sürece bir göz gezdirelim.

Kredi Kartım Gelmedi Sorunu için Yapılması Gerekenler

Kredi notunuzu ve kredi raporunuzda ne olduğunu bilmek, hangi tür bir kredi kartı için başvuracağınızı belirlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, düşük bir puanınız varsa, yalnızca mükemmel puanı olan başvuru sahiplerinin onaylanacağını açıkça belirten bir kart için başvurmak istemeyebilirsiniz.

Raporunuzu gözden geçirmek için biraz zaman ayırın. Kredi raporunuz, başvurularınızın onaylanmasını engelleyebilecek, notunuzun düşmesine sebep olmuş eski tahsilat hesapları gibi hatalar içerebilir.

Kredi Kartınızın Ne Zaman Geleceğini Nasıl Öğrenirsiniz

İlk kez başvuru yapan bir kişiyseniz, yıllık ücreti düşük veya faizsiz ve düşük faizli bir kredi kartı almanız iyi bir fikir olabilir. Çoğu durumda, tek bir karta sahip olmak yeterli olacaktır, çünkü çoklu ödemeler son ödeme tarihlerini karıştırma riskinizi artırır. Hiç bir kredi notu geçmişiniz yoksa – veya geçmişte teminatsız bir kredi kartı için onaylanma konusunda sorun yaşamışsanız – yine de, nakit para yatırma gerektiren ve genellikle kredi notu oluşturmak için kullanılan güvenli bir kredi kartı için hak kazanabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvuru Takibi Nasıl Yapılır 2020

Zaten bir bankada hesabınız varsa kredi kartı başvurusu için o bankayı tercih edebilirsiniz. Hesabınız olan bir finans kurumundan kredi kartı başvurusunda bulunmanın iyi bir fikir olduğunu hemen herkes bilmektedir. Çünkü hesabınız olması o bankada bir geçmişiniz olması anlamına gelir. Mevcut bir bankacılık ilişkisi, bir kredi kartı başvurusunun onaylanma olasılığını artırabilir. Özellikle de hesabınızı sorumlu bir şekilde kullandıysanız bu oldukça etkili olacaktır.

Kredi Kartı Başvuru Reddedilmesi Sorunu Çözümü

Büyük bankalardan bazıları, kredi kartı için nitelikli olup olmadığınızı görmenizi sağlar. Bu sizin tarafınızdan biraz çalışma gerektirir. Genellikle kısa bir form doldurmanız ve kişisel bilgilerinizi göndermeniz gerekir. Bu, kredi notunuzu etkilemeyecek kolay bir sorgu şeklidir. Ön onay almışsanız bu, şimdiye kadar borç verenin tüm kriterlerini karşıladığınız anlamına gelir. Bununla birlikte, kredi kartı için hala bir başvuru gerekir. Başvurunuzun tamamen onaylanması, geliriniz de dahil olmak üzere diğer faktörlere bağlı olacaktır.

Kredi Kartı Banka Kurye Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kartınız genellikle kredi kartı başvurunuzu yaptıktan sonra bir hafta içerisinde belirttiğiniz adresinize ulaştırılacaktır. Ancak bazı durumlarda bu süre daha uzun olabilir. Bir kart için onay alamayabilirsiniz. Bu durumda kredi kartım nerede diye merak etmeniz son derece olasıdır. Farklı bankaların farklı sorgulama yöntemleri bulunacaktır.

Bankaların çağrı merkezlerini arayarak müşteri temsilcileri yoluyla sorgulama yapabileceğiniz gibi, internet üzerinden de kartınızın durumunu görüntüleyebilirsiniz. Mesela Garanti BBVA üzerinden kredi kartı başvurusu takibi için mobil uygulamayı ya da bireysel internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Ya da dilerseniz kredi kartı başvuru takibi sayfasından da kartınızın durumuna bakabilirsiniz. İş Bankası da kredi kartı başvurunuzu takip etmeniz için ayrı bir web sitesi sunmaktadır. Bu site üzerinden kartınızın durumunu sorgulayabilirsiniz. Düşük faiz oranlı kartları ile dikkat çeken Denizbank’tan da kart başvuru durumu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu