Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır? 2020

Kredi kartı limitinizi nasıl yükselteceğinizi öğrenmek ister misiniz? Birincisi ve en önemlisi, neden kredi kartı limitinizi artırmak istediğinizi kendinize sorun. Bir alışveriş çılgınlığında gidip kullanamayacağınız şeyleri satın almak istiyorsanız, tekrar düşünmeniz gerekebilir. Kendinize ve bankaya, limit yükseltme talebi onayı için kartınızı nasıl sorumlu bir şekilde kullanacağınızı bildiğinizi kanıtlamanız gerekir.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Hilesi Var mı?

Bu, kendinizi en az 6 aydır iyi bir müşteri olarak gösterdiğiniz anlamına gelir. Limitinizi tüketiyorsanız, ödemeleri geciktiriyor veya ödemeleri kaçırıyorsanız, onay şansınız olmayabilir. Bununla birlikte, kredi kartı kullanımının altın kurallarını izleyen akıllı tüketicilerden biriyseniz, kredi limitinizi yükseltmek çok da zor olmayabilir.

Yüksek Limitli Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Olur? 2020

Bazen, tamamen yeni bir kart başvurusu yapmak, en basit seçenektir. Çünkü her bir kart, hedef demografisine bağlı olarak kendi kredi limiti sınırına sahip olabilir. Bir banka seçebilir, başvurabilir, yeni kartınızı alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Ya da mevcut bankanıza yeni bir kart için başvurabilirsiniz. Ortalamadan daha iyi bir kredi puanınız olduğunu varsayarsak bunu yapabilir ve başlangıçta talep ettiğinizden çok daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Öğrenme 2020

Acil durumunuz olduğuna dair bankaları ikna etmeye çalışabilirsiniz. Hikayenizle ilgili empati kuracaklarını düşünebilirsiniz. Bu durumda tekrar düşünmekte yarar vardır. Bankaya neden daha yüksek limitli bir karta ihtiyaç duyduğunuzu söylemeyin, neden bunu hak ettiğinizi belirtin. İşte bunun nedenlerinden bazıları:

  • X yıldır / aydır sadık bir müşterisiniz ve hiçbir ödemeyi kaçırmazsınız. (Altı aydan daha az bir süredir müşteriyseniz, bir limit artışı istemeyin.)
  • Bakiyenizi her ay tam olarak ödersiniz.
  • Her zaman asgari ödeme tutarından daha fazlasını ödersiniz.
  • Mevcut limitinizin yüzde 30’unu veya daha azını kullanıyorsunuz.
  • Ödemelerinizi her zaman zamanında yapıyorsunuz.
  • Geliriniz yakın zamanda artmış olabilir.

Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Yükseltilebilir? 2020

Çok fazla kredi kartı limit artışı istemek, reddedilmenize neden olabilir ve yeniden başvurmak için birkaç ay daha beklemeniz gerekebilir.  Dahası bu durum banka tarafından bir kırmızı bayrak olarak görülebilir. Yüzde 10-25 arasında bir artış bekleyebilirsiniz. Müşteri temsilcisine ne kadar artış talep etmeniz gerektiğini sormayın. Kredi kartı şirketleri çalışanlarının size bu tavsiyeyi vermelerini yasaklamaktadır. Yüzde 10 ila 25 arasında bir artış hedeflemek idealdir.

Bu yüzden 1000 liralık bir limitiniz varsa, ek 250 liralık bir artış umabilirsiniz. Ancak bu kesin bir kural değildir. İyi bir kredi limitine sahip olanlar önemli ölçüde daha fazla limit artışı elde edebilirler. Her durum birbirinden farklıdır. Önemli miktarda fazla bir artış alırsanız, yeni kredi limitinin sizi aşırı harcamaya teşvik etmesine izin vermeyin.

Kredi Kartı Limiti Düşürme Nasıl Yapılır? 2020

Bankalar genellikle her altı ayda bir hesapları inceler ve iyi durumda olan hesaplar doğal olarak düzenli aralıklarla limit artışı alırlar. Her zaman zamanında ödeme yaparak iyi bir müşteri olmaya devam edin ve eğer yapabiliyorsanız, ekstrenizi her ay tam olarak ödeyin. Sonrasında, sorumlu bir tüketici olarak kazandığınız kredi limiti artışını talep etmeye hazır olursunuz.

Kredi Kartı Limiti Hesaplarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Hatta buna gerek kalmadan bankanız sizinle iletişime geçerek kart limitinizi artırmayı teklif edecektir. Daha yüksek bir limitin sizi daha fazla harcamaya yapmaya teşvik edebileceğini anlayın. Harcama alışkanlıklarınızı limit yükseltme sonrasında değiştirmeyin. Sadece acil durumlar için kredi kartınızı kullanmaya devam edin ve limit kullanım oranınızı her zaman yüzde 30’un altında tutun.

Bu kurallara uymak, sağlıklı bir kredi puanı elde etmek için uzun bir yol kat etmenizi sağlayacaktır. Sonrasında bankanıza başvurarak limit artırımını onaylatabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. İyi günler benim kartımın limiti 4600 ben bunu 5100 e çıkarmak istiyorum .Mobil uygulamadan talep edilen yeni kart limiti denilince 5100 mü yazmam gerek yoksa istediğim artış tutarı ( 500) mü ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu