Kredi Başvuru

Kredi Kartı Borç Ödeme Kredisi Nasıl Çekilir? 2020

Kredi kartı ürünleri hayatımıza büyük kolaylıklar katabilmektedir. İhtiyaçlarımızı taksitli ödeme imkânını kredi kartları ile sağlamaktayız. Ancak bu kartları yanlış kullandığımızda bazı sonuçlara katlanmak zorunda kalırız. Bu sonuç ise kredi kartı borcudur. Belirli bir süre gelirimizin üzerinde alışveriş yaptığımızda kredi kartı borcunu ödeyemez oluruz. 

Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020

Bu durumda çoğumuzun yaptığı kredi kartı borcunu bireysel kredi ile ödemektir. Bankalar aracılığı ile borcumuzu kapatacak tutarı kredi olarak çekeriz, kredi kartımızın borcunu kapatırız ve bu sefer belirli taksitlerle bankaya ödemelerimizi gerçekleştiririz.

Kredi Kartı Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borcunu bireysel kredi ile ödememizin nedeni, ödeyemediğimiz kredi kartı borcunun faizleridir. Bir ekstreyi eğer ödeyemezsek bizim yardımımıza asgari ödeme tutarı yetişir. Bu tutar toplam borcunuzun %25’lik kısmını oluşturmaktadır. Tabi ki asgari tutarı ödediğinizde gelecek ayki ekstrenizde ödemediğiniz tutar faizi ile birlikte yeni ekstrenize yansır. Bunun yanında o aya yansıyan taksitlerinizle birlikte tutar git gide büyümeye başlar. Asgari tutarı ne kadar öderseniz ödeyin bir türlü düzlüğe çıkamazsınız. 

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Şartları Nedir? 2020

Bu yüzden faiz ödemeleriniz çoğalır ve ihtiyaç kredisi ile kredi kartı borcunu kapatma gereksinimi de buradan doğar. Burada bir hatırlatma yapmakta fayda var. Kredi kartı borcunuzun asgari tutarını düzenli ödediğinizde KKB puanınız etkilenmez. Ne zaman aylık ekstre borcunuza karşılık hiçbir ödeme yapmazsanız o zaman KKB puanınızda düşmeler gerçekleşir. KKB puanınız etkilendiğinde ise diğer bankalardan kredi almanız zorlaşır.

Kredi Kartı Borcu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Kredi kartı borcunu bireysel kredi ile ödemeniz için KKB puanınızın olumlu sonuç vermesi gereklidir. KKB puanınızın bu durumdan etkilenmemesi içinde kredi kartı borçlarınızın en az asgari tutarını ödemelisiniz. Bu unsura dikkat ettikçe diğer bankalardan bireysel kredi alma olasılığınız daha da yüksek olacaktır. 

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme veya Erteleme Şartları Nedir?

Bankalardan ihtiyaç kredisi için başvurduğunuzda aylık ne kadar ödeme yapabileceğinizi iyi hesaplayıp ona göre vadeler seçin. Aksi takdirde ödeyemediğiniz zaman kredi kartını kapatmak için çektiğiniz ihtiyaç kredisi de sizlere bir yük olacaktır.

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu