Kredi Kartı

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Şartları 2020 Nedir?

Vakıfbank, Halkbank, Ziraat bankası gibi bankalar düşük faizli ve uygun ödeme koşulları ile kredi kartı borç yapılandırma kampanyalarını uygulamaya koydular.

Kredi kartı borç yapılandırma işlemi birçok vatandaşın heyecanla beklediği bir haberdi. Özellikle biriken borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşlar böyle bir haberi uzun zamandır beklemekteydi. Bu sebeple kampanyaya katılım oldukça yoğun oldu ve gayet olumlu karşılandı.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Hesaplama Nasıl Yapılır?

Şimdi sizlere bu yazımızda, kredi kartı borcu olanlar için oldukça önemli olan bu yapılandırma işleminin neleri kapsadığından soru ve cevapları şeklinde madde madde bahsedeceğiz.

Genel olarak bütün bankalar hemen hemen aynı prensiple çalışıyor olup biz sizlere Halk Bankasının kredi kartı yapılandırması nasıl olmakta maddeler haline açıklayacağız.

Ziraat Kart Borcu Yapılandırma Şartları Nedir?

Öncelikle hangi borçlar kredi kapsamında olmakta bu sorunun cevabından başlayalım. Kredi kartı borcu olanların bulundukları bankadaki ve daha başka bankalardaki borçları arasından 31 Ocak 2018 tarihine kadar ki kredi kartı borçları Halk Bankası tarafından kredi kartı borcu yapılandırma paketine sokulmaktadır.

Bu destek paketinden yararlanabilmeniz için Halk Bankası’nda bireysel kredi kartınızın bulunması gerekmektedir.

Garanti Kart Borcu Yapılandırma Şartları Nedir?

Yapılandırma paketi sayesinde bankanın bireysel kredi kartı müşterisi olanlar, sadece halk bankasındaki kredi kartı borçlarını yapılandırmakla kalmıyorlar. Bunun yanında Halk Bankası kendilerine başka banka kredi kartlarını yapılandırma içinde destek hizmeti sağlamaktadır.

Kredi kartı borcu yapılandırması yapmak isteyen vatandaşlar, borçlarını yapılandırmak için 22 Ocak tarihi itibariyle başvuru yapma hakkına sahip olmaktadırlar. Kampanya için henüz son başvuru tarihi belirlenmedi.

Vakıfbank Kart Borç Yapılandırma Şartları Nedir?

Kredi borcu yapılandırmak için başvuru yapan vatandaşlardan, Halk Destek Kredisi için %0,5 (binde 5) oranında bir ücret tahsis edilecektir. Bunun haricinde Hayat sigortası yaptırmayı kabul eden vatandaşlar kredi kartı borcu yapılandırma desteğinden yararlanabilecekler.

Normalde maaşını Halk Bankası üzerinden alanlar için herhangi bir ek belge talep edilmemektedir. Fakat banka müşterisi eğer maaşını başka bankadan alıyorsa, kendilerinden gelir belgesi talep edilmektedir.

Akbank Kart Borcu Yapılandırma Şartları Nedir?

Burada borç yapılandırmak isteyen vatandaşlarımızdan bir kısmını üzecek bir durumdan bahsetmek istiyoruz. Eğer Halk Bankası veya başka bankalarda kanuni takip durumuna düşmüş kredi borçlarınız varsa, bu durumdaki borçlar yapılandırma işlemi dışında tutulmaktadır.

Birçok emekli vatandaşımızın merak ettiği soru olan emeklilerde bu yapılandırma paketinden yararlanabiliyor mu sorusunun cevabı, evet emeklilerde bu kampanyadan yararlanıyor olmaktadır. Tabi burada da yine Halk Bankasının bireysel kredi kartı müşterisi olmanız gerekmektedir.

Bir diğer kredi kartı borcu yapılandırma desteğinden yararlanabilenler ise, bankanın ve diğer bankalardaki 31 Ocak 2018 tarihi itibariyle kredi kartı borç bakiyeniz bu destekten yararlanabilmektedir.

Finansbank Kart Borcu Yapılandırma Şartları Nedir?

Bireysel kredi müşterisi olanlara Halk Destek Kredisi, borcu epey birikmiş ve ödemekte zorlanan müşterilerine kullandırılmak üzere düzenlenmiştir. Bu noktada müşterileri borçlarını yapılandırma işlemi sonrası ödeyebilecekleri şekilde taksitlendirme yoluna gitmektedirler.

Bu sayede kredi çekmek isteyenler 24 aya kadar % 1.10, 60 aya kadar ise % 1.20 kredi faiz oranları ile kredi çekebileceklerdir.

Benzer Konular

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu