Kredi Başvuru

Kredi Başvurusu Nasıl İptal Edilir? 2020

Nakit ihtiyacı olan herkes, kredi çekmek yoluna başvurmaktadır. Nakit ihtiyacınız olduğu zaman bankaya gerekli belgeleri ileterek ya da SMS, İnternet bankacılığı aracılığıyla kredi başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Kredi başvuru formunuzun olumlu sonuçlandığını gördünüz ve iptal etmek istiyorsunuz. Peki, kredi başvurusu nasıl iptal ettirilir?

Kredi Kartı Kapatma Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu sonucu, tüm bankalar tarafından oldukça kısa süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Kredi başvurusu sonucunun olumlu olduğunu gören bazı vatandaşlar belirli nedenlerden ötürü iptal yoluna gitmek istemektedir.

Kredi Talep İptal Formu Dilekçe Örneği Nedir?

Eğer kredi başvurunuzun iptal olmasını istiyorsanız anında müdahale etmelisiniz. Bankanın sizlere tahsil ettiği kredi parasını aldıktan sonra, başvuruyu iptal etme gibi bir şansınız kalmayacaktır.

Bankanız ile hızlı bir şekilde irtibata geçerek durumu açıklamalı ve iptal etmek için gerekli işlemleri yapmalısınız. Kredinizin üzerinden bir gün bile geçse faiz işlemeye başlar. Anında müdahale bu yüzden önemlidir ki, sizleri maddi zarardan kurtarır.

  • Kredi talebinizi iptal ettirmek istiyorsanız ilk adımda başvuru yaptığınız bankayla haberleşerek, başvuru yaptınız krediyi almak istemediğinizi belirtmelisiniz. Bankaya gerekli evrakları götürmeyi unutmamalısınız.
  • Kredinin üzerinden bir gün geçse dahi faz işleminin uygulandığını daha önce söylemiştim. Kredinin üzerinden geçen bir günlük süreçte banka mutlaka bir dosya masrafı yansıtmıştır.
  • Bu masraf doğrudan tarafınıza yansıtılarak, sizin tarafınızdan karşılanması beklenir. Size tahsis edilen krediyi olduğu gibi bankaya yatırarak kredinizi iptal ettirebilirsiniz.

Kredi çekmeden önce iyi düşünmeli, almayacağınız kredi için başvuru yapmamalısınız. Kredi talebini iptal ettirmeniz sizi bir açıdan olumsuz etkileyecektir.

Kredi Kartı İptal Etme Dilekçesi

Kredi iptal işleminizin banka üzerinde negatif bir etkisinin olacağını unutmamalısınız.

Nitekim banka personelinin verdiği mesai, krediniz için kullanıldığını düşünürseniz kredinizin iptal olması banka üzerinde olumsuz bir hava yaratacaktır.

Bu nedenden dolayı kredi işlemleri için emek sarf eden banka personeli sizden dosya masrafı talep etme hakkına sahip olabilir.

Tüm bu olumsuzlukları hem kendinize hem de bankaya yaşatmamak için öncelikle kendinize bu krediye gerçekten ihtiyacım var mı ya da bu krediyi çekersem ödeyebilir miyim sorularını sormalısınız.

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu