Kosgeb Destekleri

KOSGEB Kurs Tarihleri ve Başvuru Adresleri 2020

KOSGEB Bünyesinde Türkiye genelinde çeşitli girişimciliğe yönelik kurslar ve eğitimler olmaktadır. Bu yazımızda ilgili eğitimlerin ve kursların tarihlerini, zaman aralığını, içeriğini ve başvuru adreslerini öğrenebilmek mümkün olacaktır.

KOSGEB Kurs Başvuru Yerleri

KOSGEB kursları, İstanbul, Ankara, Kocaeli, Adana, Bursa ve İzmir illerinde gerçekleşmektedir. Burada yer alan son 2 – 3 aylık kurs başvuru yerleri için KOSGEB ilgili kursun, ilgili ilde bulunan bürolarına başvuruda bulunmak gerekmektedir. Bu kuşlar sayesinde gelişim gösterecek, hem devlet desteği kazanmak hem de kişilerin kendi başlarına eğitim alarak bir şeyleri başarmasından ileri gelen mutluluğu tatmak isteyebilirsiniz.

Özellikle büyük şehirlerde daha büyük iş imkanlarıyla birlikte sağlanan bu destekler ile kolaylıkla kurs başvurularında bulunmak mümkün olmaktadır.

Kosgeb Kurs Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aranılan bütün imkanlara kolaylıkla erişim sağlanması da eğitime başvuruda bulunup, ilgili sertifikanın alınması ile birlikte kolay bir şekilde devlet desteğine başvuru gerçekleşmesi de mümkün olmaktadır.

kosgeb eğitim kurs şartları yerleri

KOSGEB açılım genelinde “Küçük ve orta ölçek işletmelerde gelişim ve destek idare başkanlığı” demektir. Bunun için, küçük ve orta ölçekli işletme açmak isteyen kişilerin devletin sağlamış olduğu ücretsiz eğitimler ile birlikte gene devlet desteği ile ister geri ödemeli ister geri ödemesiz kredi imkânları ile iş sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır. Bunun için KOSGEB Kurs başvuru yerlerinde eğitimin başlangıç ve bitiş tarihi arasında bulunulması önem taşımaktadır.

KOSGEB Kurs Tarihleri ve Saatleri 2020

KOSGEB eğitimlerinin ve kurslarının başlama tarihi bulunmaktadır. başlangıç ve bitiş tarihi içerisinde devam zorunluluğu bulunna ya da bazı kursların devam zorunluluğu bulunmayan eğitimlerine dhil olmak  ve girişimcilik sertifikası alabilmek için sitemziden yararlanmanız mümkündür.

Hem sitemizin genelinde KOSGEB kurslarının tarih ve süreçlerinden faydalanabilir hem de yönlendirmeler sonucunda başlayacak olan kursların zamanını kaçırmamış olursunuz.

KOSGEB Kurs Ücretleri ve Kayıt İşlemleri 2020

KOSGEB’ in ilgili şehirlerde başlayacak olan kursların kayıt yaptırmak için online olarak KOSGEB internet sitesinden yararlanmak mümkündür. Kayıtlar online ortamda yapılmaktadır.

  • Mesleki kurslar ve KOSGEB girişimcilik eğitimlerine kursun belirtilen zamanına uyum sağlayacak olan kişilerin başvurması beklenmektedir.
  • Kursiyer giriş ekranı ile birlikte kişisel bilgilerin girilerek gerçekleştirileceği kurs kayıt bilgilerini eksiksiz bir biçimde doğru beyanlar ile sağlanması gerekmektedir.
  • Kayıt formunun doldurulup onaylanmasının ardından kolay bir şekilde istenilen kurs kaydının istenilen il için başvurusu tamamlanmış olacaktır. İlgili kurs zamanında kişilerin buraya gelerek eğitimlerini tamamlamaları beklenmektedir.

Devam zorunluluğu bulunan eğitimlerde sertifikanın alınabilmesi için bu zorunluluğa uyulması oldukça önemlidir. Kısa süreli ya da en uzunu iki ay süreli olarak hafta içi seyreden kurslara katılım istendiği zaman gerçekleştirilmektedir.

Aynı kursların yıl içinde tekrarı mümkün olmaktadır. 18 yaşını bitirmiş ve 30 yaşından gün almış kişilerin hem yaş sınırına hem eğitim hem de SGK bulunmaması kurallarına uygun şekilde devletten destek alabilmesi de bu kurslara katışım gerçekleştirerek mümkün olmaktadır.

Benzer Konular

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu