Kosgeb Destekleri

KOSGEB Kuaför ve Güzellik Salonu Destekleri 2020

Kuaför ve güzellik salonları daha çok kadınların tercih edebileceği bir iş dalıdır. Özellikle mesleği bu olan kişilerin ya da bu alana yönelmek isteyen 18 yaşından büyük, 30 yaşından küçük olan kişilerin girişimcilik desteği ile birlikte KOSGEB desteği alması mümkündür.

Kosgeb Kuaför Projesi için İş Planı Örnekleri

KOSGEB tarafından destek gören meslekler listesinde ve bunun için devletten hibe desteği alınması gereken listede bulunduğu için en çok bayanların ilgisini çekmektedir. Bu iş için girişimcilik sertifikası alarak kendi kuaför salonunu ya da güzellik salonunu kurmak isteyen çok kişi bulunmaktadır.

Berber Dükkanı için Kosgeb Kredi Desteği

Verilecek olan desteğin erkek ya da bayan olarak cinsiyete bağlı bir şartı bulunmamaktadır. Başvuruların kolay bir şekilde gerçekleştiği, uzaktan ya da örgün eğitim olarak alınabilecek bir eğitimdir. Ayrıca eğitim süresi 4 gün sürdüğü için beşinci gün sertifikayı almaya hak kazanmak ve bir hafta gibi sınırlı bir sürede girişimcilik sertifikası edinmek de oldukça kolay görünmektedir.

Peki bu girişimcilik eğitiminde sağlatılan eğitim konuları nelerdir?

Güzellik Salonu Açmak için Kosgeb Kredi Desteği

Lazer epilasyon teknikleri, maske, manikür, pedikür türleri ve yapım teknikleri vb. konularda girişimcilerin kendi alanında çalıştırdığı personellerini eğitmesi sistemine dayalı olan bir konu çeşitliliği bulunmaktadır.

Kosgeb Kuaför Kursları Başvurusu Nasıl Yapılır 2020

Hibe kredisi kapsamında alınacak olan işte, kişiler kredi alacakları için kendi kuaför veya güzellik salonları açabilecek ve yanlarında çalıştıracakları personellerinin maaşını ilk aydan ödemeye başlayabileceklerdir.

KOSGEB devlet destekleri kişilerin maaşlı çalışan gibi aylık kazançtan başlamasına yardımcı olacak şekilde girişimcilere destek sunmaktadır. Bu sayede sıfırdan başlamanınım zorluğunu ortadan kaldırmakta ve vatandaşlarına bu hususta yardımcı olmaktadır.

Bay ve Bayan Kuaför Salonları – Güzellik Merkezleri

Bu merkezler devlet tarafından desteklenmekte ve ülkeye iş istihdamı sağlatılmasına yönelik olarak hibe kredi seçeneği sunmaktadır. Özellikle kendi iş yerini açmak isteyen genç neslin bu sayede devlet desteği ile önce küçük ya da orta düzeyli bir işletme açabilmesi mümkün olmaktadır.

Kosgeb Güzellik Salonu ve Merkezi İş Planı Örnekleri 2020

Ardından işletimi geliştirmek maksatlı olarak KOSGEB kurslarında ileri derecede girişimcilik alanında eğitimlerine de dahil olabilmektedir. Güzellik salonu, Erkekler için kuaför, bayanlar için kuaför, manikür ve pedikür hizmetine açılmış olan salonlar, sadece ağda hizmetine yönelik açılmış olan ağda salonları olmak üzere beş farklı dal ile açılmış NACE kodu bulabilmek mümkündür.

Kosgeb Hibesi ile Dükkan Açma 2020

Kişi açmak istediği salonun türüne uygun olarak başvuruda bulunabilir ve sadece ilgili yerden girişimcilik belgesi, alımı yapabilmektedir. Bu sertifika ile sadece ilgili konuya yönelik işletme açacağı zaman KOSGEB devlet desteğine başvuruda bulunabilmektedir.

KOSGEB ile Nasıl Girişimcilik Desteğine Başvuruda Bulunulur?

Öncelikli olarak girişimcilik alanını belirlemek gereklidir.

Belirlenen girişimcilik alanına bağlı olarak 4 gün boyunca açılmış olan kursa katılım gösterilir ve girişimcilik sertifikası alınır.

İşletme açmak amacı ile yasal prosedürler yerine getirilir.

KOSGEB online sitesinde e kobi kaydı oluşturulur ve burada ilgili konu ile alakalı olarak girişimcilik hibe desteğine başvuru sağlanır.

Gerekli belgeler sağlanır ve iş projesinin sunumu yapılır.

Başvurular geçerli görüldüğü takdirde onaylandığı zaman maksimum 60.000 TL değerinde geri ödemesiz olarak hibe destek kredisi alımı gerçekleşmektedir.

Benzer Konular

10 Yorum

  1. Merhaba bayanlar ve baylar kosgeb teşvik ve hibeler %100 garanti almak şartıyla danışmanlık yapılır.

  2. Merhaba Erkek kuaförüyüm 10bin lira eksiğim var maddi destek sağlayan kurum ve kuruluşların desteklerini bekliyorum yapıcagınız desteği çalışarak borcumu kapatırım şimdiden teşekkür ederim tel 05308508610

  3. Güzellik salonu açtım ama desteğe ihtiyacım var kosgep sertifikamda var neler gerekli hibe kredisi için

    1. Meerhaba fatma hanım ben Ufuk AYDIN kosgep proje danışmanıyım size yardımcı olabilirim. %100 teşvik ve hibe garantili bana mail atın

  4. Merhaba medical guzellik home ofis is yeri acmak istiyorum.Bilgilendirebilirmsnz

  5. Merhaba ben güzellik ve kuaför salonu açmak istiyorum tüm koşullarım uygun ne kadar hibe alabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu