Kredi Başvuru

Kolay Kredi Veren Bankalar 2020 Nedir?

Günümüzde artık çevrimiçi işlemlerin yaygınlaşması ve gelişmesiyle birlikte, kredi verme sürecinin neredeyse tamamında belgesiz, şubesiz ve kefilsiz olarak kredi veren bankaların sayısı bir hayli arttı. Kolay kredi başvurusu işlemi de bu tarz bankaların sayısının artmasıyla birlikte bir hayli çoğaldı.

Hal böyle olunca bankalar arasında ister istemez bir rekabet oluştu ve bu sağlanan avantajlar neticesinde kredi kullanan vatandaş sayısı da bir hayli artmış oldu.

Kolay Kredi Veren Bankalar Ekşi Forum Konuları Nedir?

Sizler için kredi veren bankaları araştırdık ve şartlarını sizlere sunmaya çalıştık. Birçok banka kredi verme esnasında herhangi bir belge ve kefil istemiyor. Fakat çok nadir olarak birkaç bankada istisnai durumlarda kredi başvuru sonucu gelir tespiti yapılamayan kişilerden sadece gelir belgesi talep edilebilmektedir.

Bankaların ister müşterisi olun ister olmayın hiç fark etmiyor ve sizlerin uygun şartlarda kolay kredi başvurusu işlemlerinizi işleme koyuyor. Bazı bankalar ise kolay kredi başvurusu alıyor fakat bu krediyi sadece kendi müşterilerine hizmet olarak sunuyor.

Kolay Kredi Veren Yerler Nedir?

Bütün kredi kartları hakkında daha detaylı bilgi almak ve karşılaştırma yapmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bazı bankalar çekilen krediden binde 5 oranında kredi tahsis ücreti almaktadır. Fakat şubesiz hizmet veren bankalar genelde bu ücreti de almamaktadır.

Mesela siz 20.000 TL gibi bir kredi çekecekseniz bunun için 100TL gibi bir tahsis ücreti alınmaktadır. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için sayfamıza kredi dosya masrafı ile ilgili sayfamıza bakabilirsiniz.

Kredi Çekme Şartları 2020 Nedir?

Mevduat faiz oranı güncel olarak hangi banka yüksek faiz getiri sağlıyorsan genelde o bankalar fazla detaylara bakmadan ihtiyaç kredisi verebilirler. Bu bankalar başlıca ing bank, alternatif bank, teb bank ve deniz bank olabilir. Kredi başvuru yapmadan önce faiz oranlarına dikkat edilmelidir.

Kredi Çekmek İçin Kredi Puanı Kaç Olmalıdır?

Bankalar genel olarak kredi verme noktasında kredi notuna çok dikkat etmektedirler. Kolay kredi başvurusu kredi notu için değerlendirmeleri bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte, temel olarak riskli gruptakilere kredi verilmemektedir. Özellikle puan bandınız 1500 ve altında ise çok zor olmaktadır.

1500 puan ve üzerindekiler için ise kredi başvurusu kolaylıkla kabul edilebilmektedir. Kredi puanınızı ise daha önceki çektiğiniz kredileri ödeme durumunuz belirlemektedir.

Şayet ödemelerinizde bir defadan fazla aksaklık ve sıkıntı oluşturduysanız, bankalar için bu sıkıntı oluşturmakta ve sizin kredi notu hanenize de olumsuz olarak yansımaktadır. Fakat kredilerinizi tam zamanında düzenli olarak öderseniz, bu durumda bankaların sizin hakkınızda olumlu puan vermesine sebep olmaktadır.

Kredi Başvurusu Sorgulaması Nasıl Yapılır? 2020

Özellikle online olarak başvurulan kredilerde muhatabınız bir insan olmadığı için her aşamada dikkatli olmanız gerekmektedir. Kolay kredi başvurusu için internet siteleri ya da bankanın uygulamaları üzerinden başvuru yapabilmektesiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli iki nokta ise; çekeceğiniz kredi miktarının tutarı ve vadesi olmaktadır. Çünkü çekeceğiniz kredi tutarının vadeye bölümü sizin geri ödemeniz gereken miktarı verecektir.

Ödeme durumunuza göre bunu iyi planlamalısınız. Bu aşamada ekonomik durumunuzu ve aylık ne kadar para ödeyebileceğinizi acele etmeden iyi hesaplamalı ve öyle onay vermelisiniz.

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu