Kredi Başvuru

Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar 2020

Deprem ülkesi olan ülkemizde zamanında yapılmış binaların birçoğu zemin etüdü, depreme dayanıklılık, estetik açıdan oldukça zayıftır. 81 ilimizde tespit edilen bu noktalarda yıkılan yapıların yerine yasalara uygun ve modern yapıların yapılması sürecine kentsel dönüşüm denir.

Kentsel Dönüşüm Nedir?

Kentsel dönüşüm uygulanan yerlerde yaşayan vatandaşların kalacakları yer konusunda çeşitli sıkıntılar bulunmaktadır. Konut ihtiyacı ve bu ihtiyacın giderilmesi konusunda gerekli maddi desteği bulamayan vatandaşlar için bankalar kentsel dönüşüm kredisi vermektedir.

Bu yazımızda kentsel dönüşüm kredisi veren bankaları ve bu bankaların faiz oranlarını inceleyeceğiz. İlk olarak kentsel dönüşüm kredisi veren bankaları listelemek gerekirse;

Kentsel Dönüşüm Faizsiz Kredi Veren Bankalar Nedir?

  • Vakıf Bank,
  • Akbank,
  • Şeker Bank,
  • Garanti Bankası
  • Deniz Bank

Vatandaşlara kentsel dönüşüm kredisi vermektedir.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Faizi Hesaplama 2020

Vakıf Bankası, konutlarının yeniden inşa edilmesini isteyen, riskli sayılan bu yapılarda en az 1 senedir oturan ev sahibi ya da kiracıların ve kentsel dönüşüm alanında oturup lakin kentsel dönüşüm alanı dışında konut almak isteyenlere bu krediyi vermektedir.

120 aya kadar vadeli olan bu kredide faiz oranı %1,55 olarak belirlenmiştir. Yine aynı şekil Ak Bank’ta müşterilerine kredi imkanı sağlamaktadır. Ak Bank 125.000 Türk lirasına kadar 120 ay vadeli olacak şekilde en düşük %1,77 oranında faiz ile kredi vermektedir.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kentsel dönüşüm kredisi veren bir başka banka ise Şeker Bank’tır. Şeker Bank müşterilerine en fazla 120 ay vadeli olacak şekilde %1,59 faiz oranı ile hayallerindeki ev için kredi vermektedir.

Deniz Bank ise diğer bankalardan faklı olarak ilk 2 yıl ana parayı ödemeksizin %1,36 faiz oran başlangıcı ile maksimum 125.000 Türk lirasına kadar kredi vermektedir.

Garanti Mortgage ise diğer bankalar gibi 120 ay vade ile sınırlandırılmış maksimum 125.000 Türk lirasına kadar kentsel dönüşüm kredisi vermektedir.

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu