Kredi Kartı

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma 2020

Bankalar tarafından müşterilerine sunulmakta olan kredi kartlarının yıllık aidatları bulunmaktadır. Yıllardır bu aidat ücretleri müşterilerden alınmıştır. Ayrıca her kart için farklı bir ücretin olduğunu, bu ücretlerin de belirtildiği üzere karttan karta, bankadan bankaya farklılık gösterdiğini belirtmekte fayda var.

E-Devlet Üzerinden Kredi Kartı Aidatı İade Alma

Sizlerin de bu konudaki istekleriniz, arzularınız doğrultusunda tercih edebileceğiniz kartın aidatını ödemek zorunda kalmayacaksınız. Yargıtay kararı ile birlikte artık kart aidatı geri alma dönemi başlamıştır. Böylelikle hem kart aidatı ödemek zorunda kalmayacak hem de aynı zamanda geçmişe yönelik olarak kart aidatını geri alacaksınız.

Sms ile Kredi Kartı Aidatı Geri İade Alme

Böylelikle on yıl geriye yönelik olarak aidatın iade edilmesine de imkan sağlanmıştır. Sizler de bu konuda başvurunuzu yapabilir, en kısa süre içerisinde de vermiş olduğunuz aidat ücretlerinin iade talebinde bulunabilirsiniz. Bu durum kanunen hakkınız olup sizlere ödenmesi gereken para olarak adlandırılmaktadır.

Online Kart Aidat İadesi Nasıl Alınır?

Aidat olarak bankalar tarafından alınmış ücretlerin geri alınması için internet aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Banka ile internet üzerinden iletişime geçebilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte direkt olarak banka müşteri hizmetlerine bağlanarak talebinizi belirtebileceğiniz gibi aynı zamanda da şubeye giderek başvurunuzu yapabilir ve kart aidatı geri alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Nasıl Yapılır?

Eğer ki bu iki yöntem ile kart aidatınızın iadesini alamamışsanız o zaman yapmanız gereken unsurlardan en önemlisi Tüketici Hakem Heyetine başvurmak olacaktır. Ödemiş olduğunuz ücretleri gösteren belge ve dilekçe ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Böylelikle en kısa süre içerisinde ödemeniz tarafınıza yapılacaktır.

Burada bilmeniz gereken unsurlardan birisi on yıl geriye yönelik olarak ödeme alabileceğinizdir. Böylelikle maksimum üç ay içerisinde ödemeniz sizlere iade edilecek ve her daim de bu parayı kullanabileceksiniz. Kart aidatının geri alınması kanunen sizlere tanınmış bir hak olmaktadır.

Benzer Konular

5 Yorum

  1. Akbank kiredi kart aidatı benden alındı akses kart bide ekkart timdan 240 TL yıllık aidat alındı geri iade etmenizi tavsiye ederim

  2. Merhaba 20 yıldır yapı kredi bankasinin kredi kartını kullanmaktayım. 2016 yılında yıllık kart aidatı kesilmiş 2017 yılında kesilmis iade etmişler. 2018 yılında kesilmis ve 2019 yılında belli bir miktarı kesilmis. Önce bankaya şikayetimi bildirdim sonuç çıkması. Daha sonra tuketici hakem heyetine dilekçe ile müracat ettim karar olumsuz çıktı son olarak e devlet üzerinden bankalar birliği hakem heyetine dilekçe ve diğer evrakları gönderdim. Fakat oradanda biz bu tür olaylara bajkmiyorz gibi bir mail aldım. Ben bu parayı almak istiyorum. Ve su ana kadar olması gerekenleri yaptım bundan sonra ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim

  3. Merhaba uzun yıllardır yapı kredi ve iş bankadını kullanıyorum dilekçe örneğinde kesilen aidat tarihini belirtmek gerekirmi çünkü ne zaman kedildiği hakkında bir fikrim yok.Nasıl bir yol izlemeliyim

  4. Madem kredi kartı aidatları geri almak hakkımız, neden bu bedeli tahsil ettiriyorlar bankalara? Bu ne saçmalık! Kredi kartlarını bir kere veriyorlar, tarihi dolunca istiyormusunuz diye sormadan da gönderiyorlar. Al-ma-ya-ca-ğım. Siz uğraşın. Bizim de işimiz gücümüz var yane…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu