İş Yeri Açma Kredisi Nasıl Çekilir? 2020

KOSGEB İş yeri açma kredisi kapsamında kişilere hibe kredi vermesi ile bilinmektedir. 2019 yılında 50.000 TL olan hibe iş yeri açma kredisinin miktarını 60.000 TL ye çıkaran KOSGEB, 2020 yılında da bu miktarı 5.000 TL ile 10.000 TL arasında bir rakam ile enflasyona bağlı olarak artıracaktır. Her yıl düzenli periyotlar ile artış gösteren hibe kredisinin miktarı kredi kullanan kişileri sevindirmektedir.

İŞ Yeri Açma Belgesi Örneği Nedir?

Peki iş yeri açma kredisi nasıl çekilir? Herkes iş yeri açma kredisi için KOSGEB’ e başvurabilir mi? Ve en önemlisi herkese 60.000 TL hibe kredisi çıkabilir mi? Bütün bunlara sorularımız ile yanıt bulabilirsiniz.

İŞ Yeri Açma Meslek Belgesi Lise ve E Okul

İş yeri açma kredisi çekim işlemi 2 farklı türde olmaktadır. bu türler eğitime bağlı olarak “Geleneksel Girişimcilik Destek Programı” ve “ İleri Girişimcilik Destek Programı” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

iş yeri açma faizsiz kredi

Faizsiz İşyeri Kredisi Girişimcilik Destek Programı

Küçük ve orta işletme açmak isteyen her kişinin KOSGEB eğitimine katıldığı ve asıl olarak başvuru yapılan bir programdır. Bu program dahilinde kişilere maksimum 60.000 TL değerinde hibe kredisi verilmektedir. Yeni bir iş alanına yönlenecek olan kişilerin öncelikli olarak, yapacakları iş ile alakalı olarak KOSGEB! İn açmış olduğu bu eğitime katılmaları gerekmektedir.

İŞ Yeri Açma Ruhsatı Maliyeti Nedir? Nereden Alınır?

Bu eğitim gün olarak açıldığı ilde alınabilir. Ayrıca on line olarak da başka illerden müracaatlara açık bir uygulamadır. Tamamen ücretsiz olan bu program dahilinde uzaktan eğitim kullanılarak da girişimcilik sertifikası alınabilir.

Burada aslolan örgün eğitimle de olsa uzaktan eğitimle de olsa programa devam edebilme yetisinin bulunmasıdır. Devam zorunluluk oluşturmaktadır.

Kurulacak işin KOSGEB’ in bu kredi kapsamında değerlendiriliyor olmasına gerek vardır. Cafe açmak istediğinizde ya da bir mağaza açmak istediğinizde bu hibe krediyi aşlamazsınız. Çünkü devlet  KOSGEB iş birliğinde, ülkemizde çalışma açığı bulunan işleri belirlemiş ve kişileri bu işlere yönlendirme yapmıştır.

Bu eğitime girildikten hemen sonra kişiler, maksimum 10.000 TL değerinde iş yeri açmak için hibe almaktadır.

İş yerinin açıldığı an ile 24 aylık iş yeri açma çalışmalarının oturması süreci arasında kişinin eline farklı hizmetlere yönelik olarak devlet desteği ile geri ödemesiz maksimum 60.000 TL parça parça geçmektedir.

Hangi Bankalar İleri Girişimcilik Destek Programı Sunuyor

İş yerini küçük ya da orta işletme olarak açan ancak bunu da büyütmek isteyen kişilere özel açılmış bir uygulamadır. Bunun için yapılması gerekenler vardır.

İŞ Yeri Açma Fikirleri 2020

İş yerini açmış olmak ve açılan iş yerinin KOSGEB’ de yer alan bir iş alanı olmuş olması gerekir.

KOSGEB hibesinden yararlanmamış olmak ve başvuru sahibi kişinin 18 yaşından büyük, 30 yaşından küçük olması gerekmektedir.

Bu eğitimlere uzaktan ya da örgün olarak katılarak sertifika alınır.

Sertifika alındıktan hemen sonra 24 ay içerisinde belirli dönem aralıkları ile maksimum 370.000 TL değerinde hibe geri ödemesiz şekilde kredi çekimi gerçekleşmesi mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu