Kredi Başvuru

Kredi Çekerken Gerekli Şartlar Nedir? 2020

Bankaların kredi başvurusu yapan müşterilerini değerlendirme konusunda dikkat ettikleri ilk özellik kredi notu ortalaması olarak biliniyor. Fakat vatandaşların kredi notu ortalamasına sahip olabilmesi için ya kedi kartı kullanması gerekiyor, ya da herhangi bir bankadan kredi çekmesi gerekiyor.

Kredi Çekerken Kira Geliri Nedir?

Bu sebeple, daha önce hiç kredi kartı kullanmayan ya da kredi kullanmayan kişilerin kredi notu sıfır olarak görünmektedir. Peki, ilk defa kredi çeken kişiler nasıl bir yol izlemelidir?

Kredi Çekerken Eşin Rızası Gerekiyor mu?

İlk defa kredi çekmek istiyorsanız ilk adımda düşük limitli bir kredi kartı başvurusunda bulunmalısınız. Kullandığınız kredi kartı borcunu her ay sonu bir gün bile geciktirmeden düzenli bir şekilde öderseniz ortalama puanlı bir kredi notu elde edebilirsiniz.

İlk Defa Kredi Çekecek Olan Kişilerin Yapması Gerekenler

İlk defa kredi çekmek istiyorsunuz ve düşük limitli kredi kartı çekerek kredi notu faktörünü aradan çıkardınız.

Kredi çekmeye karar verdiğiniz zaman öncelikle ihtiyaçlarınızı iyi belirlemeniz gerekmektedir. Krediyi ne amaçla almak istediğiniz oldukça önemli. Akabinde kararlarınız bankaların kampanyalarından yararlanırken ayrım yapmanızı sağlayacak.

  • İlk defa kredi çekecekseniz mutlaka farklı alternatifleri de araştırmalısınız. Tüketiciler kredi çekmek için araştırma yaparken mutlaka daha önceden ilişkili olduğu bankaya başvurmaktadır.
  • Ancak bu yanlış bir atak olur. Sizin için hangi bankanın kredi ödemesi avantajlıysa onu tercih etmelisiniz.

Bankalardan topladığınız kredi tekliflerini mutlaka karşılaştırmalısınız. Hangi bankanın karşınıza nasıl bir teklif çıkardığına dikkat ederek mantıklı hesaplamalar yapmalısınız. Hiç aklınıza gelmeyen bir banka bile size cazip gelen bir teklif yapabilir.

Kredi başvurusunu gerçekleştirirken banka size kredinizle ilgili bilgilerin yer aldığı bir form yollayacaktır. Bu formu dikkatli bir şekilde okuyarak anlayamadığınız yerleri bankaya bildirmelisiniz.

Kredi Çekerken Hayat Sigortası Nasıl Hesaplanır?

İlk defa kredi çekiyorsanız krediyi neden istediğinize karar vermelisiniz. Ev alacaklar, araba alacaklar, öğrenci ve memurlar!

Hepsi için bankaların özel teklifleri mevcut. Eğer siz bankadan kredi çekerken ihtiyaç kredisi alıyorsanız ya da normal bir kredi çekiyorsanız bankaların faiz avantajlarından yararlanamayabilirsiniz.

Bu nedenle kredi çekmeden önce kredi çekmek istediğiniz bankanın müşteri hizmetleri ile görüşmelisiniz.

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu