Hızlı Kredi Notu Yükseltme Teknikleri 2020 Nedir?

Taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ya da konut kredisi gibi bazı krediler, kredi notunuzun düşük olması halinde kolayca geri çevrilebilmektedir. Bu tür olumsuz bir durumla karşılaşmamak için kredi notu nasıl yükseltilir bunun için girişimlerde bulunmalısınız.

Ayrıca günümüzde kredi notu sadece bankalardan kredi çekerken gerekli olmayıp, aynı zamanda cep telefonu alacağınız zamanda bile sorgulanmaktadır. Hatta birçok yerde araba ve ev kiralarken bile bazı şirketler kredi notunuza bakmaktadır.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir 2020

İnsanların kredi sicillerinde tüm geçmişlerine dair bankalarla olan ilişkileri yer almaktadır. Firma ve şirketler sizin geçmiş dönem banka hareketlerinize bakarak bir not veriyorlar.

Aldığınız bu not üzerinden de nakde ya da herhangi bir ihtiyaç kredisine sıkıştığınızda, sizlere para verilip verilmeyeceğini belirlemektedir.

Kredi Notu Yükseltme Hilesi Var mı?

Daha açık ifade edecek olursak, şayet bir finansal yükümlülük altına girecek olduğunuzda kredi notunuz bu borcu ödeyip ödeyemeyeceğinizi bildirmektedir. Peki, kredi notu nasıl yükseltilir ve puanımız en düşük seviye olan 1’den nasıl en yüksek seviye olan 1900’e doğru çıkartılır?

Birçok banka kredi notu 900’ün altında olan kişilere herhangi bir kredi vermeye yanaşmazken, kredi notu 1200 ve üzeri olanlara ise maaş durumlarına göre kredi verebilmektedir.

Banka Kredi Notu Nasıl Düzeltilir?

Kredi notu düşük olup da kredi çekmek isteyenler için kredi notu yükseltme olayı önemli bir konudur. Peki, bu konuda kredi puanı düşük olanlar neler yapabilir?

Öncelikle kredi notunuzun durup dururken yükselmeyeceğini bilmelisiniz. Tabi bu arada bankalara olan kredi borçlarınızın asgari tutarlarını değil, tamamını da düzenli bir şekilde ödemeyi ihmal etmemelisiniz.

Kredi Notu Arttırma Teknikleri Nedir?

Eğer limiti çok yüksek olan bir kredi kartının borçlanması da yüksekse, kredi notunuz doğrudan düşürülmektedir. Çünkü banka sistemi sizin risklerinizi artmış olarak görmekte olup, borcunuzu ödedikçe kredi notu nasıl yükselir sorusunun cevabını da zamanla göreceksiniz.

Kredi kartı ve kredi borçlarınızla birlikte bankalar üzerinden gerçekleştirmekte olduğunuz faturalarınızın da düzenli ödenmesi, kredi notunuzu doğrudan etkileyip puanınızın yükselmesini sağlayacaktır.

Kredi Puanı Yükseltme Taktikleri Nedir?

Sık bir şekilde kredi kartı ya da kredi talebinde bulunmamalısınız. Bunun sebebi ise bankalar tarafından nakit paraya ihtiyacınız olduğu düşünülecek ve bu da sizin kredi notunuzun düşmesine sebebiyet verecektir. Hele birde kredi ya da kredi kartı başvurularınızdan onay alamazsanız bu notunuzun iyice düşmesine sebep olacaktır.

Bilhassa krediye başvuracağınız zaman, öncesinde kredi karşılaştırma yapmalı ve gelir durumunuza uygun ödeme planını seçmeniz durumunda kredinizin onaylanması kolaylaşacaktır. Siz bu kriterlere uyarak hareket ettiğinizde kredi puanı sorgulama neticesinde notunuzun zamanla arttığını göreceksiniz.

Kredi Çekmek için Kredi Notu Kaç Olmalı 2020

Notunuzu en çok etkileyecek ve düşürecek durumlardan bir tanesi takibe düşen kredinizin olmasıdır. Böylesi bir durumda kredi notunuz 235. Takip süresi dolduğunda, borcunuzu kapatırsanız ve kredili ürünleri kullanmaya başladığınızda düzenli ödeme yaparsanız notunuzda tekrardan yükselecektir.

Son olarak şunu da ekleyelim takibe alınmış borçlar, ancak 5 yıl gibi bir süre sonunda risk raporundan çıkmaktadır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu