Kredi Başvuru

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Nasıl Yapılır? 2020

Garanti Bankası müşterilerine istenildiği takdirde 0 istenildiği takdirde 2.el taşıtlar için kredi imkanı sunmaktadır. Garanti Bankası müşterilerinden taşıt almak isteyenler hayal ettikleri araca kavuşmak için taşıt kredisi başvurusu yaparak lazım olan nakit ihtiyacını giderebilirler.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri

Garanti bankası müşterilerine taşıt kredisi verirken bazı hususlara dikkat etmektedir. Örneğin almak istediğiniz araç 120.000 Türk lirasından daha az bir tutara sahip ise 60 aya kadar vade seçeneği sunarken 120.000 Türk lirasından daha fazla olan araçlar için en fazla 48 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır.

Tabii ki almak istediğiniz araç belli değilse bankadan yapacağınız kredi başvurusu sırasında alacağınız aracı belirleyerek aracın yaşı, aracın hasar durumu, aracın piyasa değeri gibi değişkenler göz önüne alınarak banka size kredi teklifi hazırlamaktadır. Çekeceğiniz kredi miktarı ise en fazla 500.000 Türk lirası ile sınırlandırılmıştır.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı Nasıl Hesaplanır

Bankanın müşterilerine vermiş olduğu taşıt kredisi için uygulanan faiz oranı ise %1,85 oranında sabitlenmiştir. Eğer alacağınız araç 2.el ise faiz oranı %1,89 olarak sabitlenmiş durumdadır. Tabii ki şu ana kadar anlattıklarımız bireysel başvurular için geçerli idi.

Eğer şirketiniz ya da KOBİ üzerine araç alımı gerçekleştirilecekse daha detaylı bilgi için en yakın Garanti Bankası şubesine giderek bilgi almak yararlı olacaktır.

Garanti Bankası 2. EL Taşıt Kredisi Örneği

Öncelikle çekmek istediğiniz kredi miktarı ve vade seçeneği ile ilgili olarak aylık ne kadar ödeyeceğinizi, toplamda ne kadar ödeyeceğinizi Garanti Bankası resmi sitesinden hesaplama bölümünden değerleri girerek görebilirsiniz.

Bizim örnek vermemiz gerekirse 58.000 Türk lirası ile sıfır kilometre bir araç almak isteyen birisi 60 ay vade seçeneği ile kredi çekimi yaparsa aylık 1.758 Türk lirası öderken toplamda ise 105.515 Türk lirası ödeme gerçekleştirir.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi için Gerekli Şartlar

Garanti bankasından taşıt kredisi almak için İnternet bankacılığı, şubeler, ATM cihazları, mobil bankacılık üzerinden başvuru yapabilme seçeneğine sahiptir.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi için Gerekli Belgeler

Garanti bankasından çekilmesi istenen taşıt kredisi için gerekli belgeler şu şekildedir;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 0 km araçlar için proforma fatura, 2.el araçlar için aracın ruhsatı veya geçici tescil belgesi
  • Gelir belgesi

İstenilen belgeler arasında yer almaktadır.

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu