Kredi Kartı

Garanti Bankası Kart Aidat Ücreti Nasıl Geri Alınır?

Kıvırcık saçlı reklamları ile zihinlere kazınan ve bugünlerde kıvırcık yerine bonus dememize sebep olacak derecede etkili reklam filmi ile hayatımıza giren ve 20 seneye yakın bir süredir avantajları, kampanyaları, para puanları ile gönüllerde taht kuran Garanti Bonus kart her sene yıllık hizmet ücreti olarak aidat almaktadır.

Garanti Bonus Kart Aidatı Ne Kadar?

Geçtiğimiz yıllarda banka aidatlarının geri iade edilmesi konusunda dava kararı çıkmasının ardından birçok bankanın müşteri ödenen aidatları nasıl geri alacakları konusunu araştırmaya başladı. Bu banka müşterilerinden bir kısmı da bonus kart müşterileri idi. Garanti Bankası Bonus Kart İade Nasıl Alınır başlıklı yazımızda bu sene ve önceki senelerde ödediğiniz aidat ücretlerini geri almanın yolunu anlatacağız.

Bonus Kart Aidat İadesi Nasıl Geri Alınır?

Diğer bankalara nazaran Garanti Bankası müşterilerine kart aidatı iadesi konusunda daha esnek davranıyor. Bankanızdan aidat iadesini geri alabilmek için iki yolunuz bulunuyor.

Bu iki yolu denedikten sonra kesinlikle paranızı geri alabilirsiniz. Eğer aksi bir durum olursa tüketici hakem heyetine gitmek ise yedek yol olarak 3.seçenek şeklinde karşımızda duruyor. Garanti Bankası Bonus Kart İade Nasıl Alınır diye soruyorsanız ilk yolu anlatalım.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir ?

Banka kartınıza tanımlanmış olan cep telefonu numaranızdan Garanti bankası müşteri hizmetleri numarası 444 0 333 numarasını arayın. Karşınıza otomatik yapay zeka telefon botu çıkacaktır.

Garanti Bank Müşteri Hizmetlerine Hızlı Bağlanma

Burada sizden sesli talimat isteyecektir. Bu kısımda kart aidatı söyleyerek sizi yönlendiren kısımda istenilen bilgileri girmeniz gerekiyor. Bilgilerin girişinden sonra müşteri hizmetlerine aktarım süreci başlıyor.

Bonus Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır
Bonus Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır

Müşteri hizmetleri görevi gereği sizi kart aidat iadesi konusunda vazgeçirmek için kampanyalar sunsa dahi kararınızdan vazgeçmediğiniz takdirde sizden küçük bir söz vermenizi rica ediyorlar. 1 yıl boyunca bonus kartınızı açık tutma seçeneği ile kart ücret bedeli iptal edilebiliyor.

Bonus Kart İptali Nasıl Yapılır?

Şu zamana kadar ödediğiniz paralar için ise ikinci yolu denemeniz gerekmektedir. Bankanızın size en yakın şubesine giderek bankacılık hizmetleri kısmından fiş alınız. Görüşme sırası size geldiği zaman kart aidat bedellerinin tarafınıza ödenmesi için dilekçe vermeniz istenecek. Dilekçeyi verdikten sonra kısa bir süre içerisinde bütün bedeller tarafınıza iade edilecektir.

Benzer Konular

22 Yorum

 1. Bu bilgi çok doğru değil.

  Az önce yaptigim görüşme:
  Kart aidati önceki işlemlerinize istinaden alinir. Yasada bu açiktir. Iptal etsen bile ödeyeceksin. Garanti bankasinin 158.50 liralik aidatini önlemek icin 45 lira bonus vermek istediler.

  Benim kizdigim nokta kocaman binlerce kisilik sirketlerin kartlarindan ne aidat ne banka havale masrafi alinmazken emekli adamin düşük kartinin aidatina palazlanmak ve yasada yeri var demek adilik!

 2. bu ne bicim banka 1.500 tllik limit vermisler 8 9 binlik her ay harcamam oluyor yinede aidat aliyorlar diğer bankalar o kadar aradi bizdwn kart alın diye ben almadim sizin yaptiginiz lutven geri iade çok mağdurum

 3. bu ne bicim banka 1.500 tllik limit vermisler 8 9 binlik her ay harcamam oluyor yinede aidat aliyorlar diğer bankalar o kadar aradi bizdwn kart alın diye ben almadim sizin yaptiginiz lutven geri iade

 4. Garanti şubesine gittim kart aidatı iadesi için dedim ..biz yardımcı olmuyoruz dedi dilekçe ne vermek istiyorum dedim ve biz bişey yapamıyoruz dediler hiç ilgilenmediler.. müşteri hizmetleri arayın dendi aradım kart aidatı 158.50 ödedim müşteri hizmetlerinde karta sadece 45 TL bonus verebileceklerini söylediler milleti aptal yerine koyuyorlardı

  1. bana 45 lira bonus bile önermediler.
   önerse de almayacaktım.
   bonus ve bonus dijiyi iptal ettim.
   hiç de üstelemediler. anında talebimi aldılar. 7 gün içinde kapatılacakmış kartım.
   aidatsız bonus flexy aldım.

 5. Emekli maaşımı bankanızdan amayı tercih ettim 3 adet otamatik fatura ödenmesi talimatı verdim buna rahmen halen benden kıredi kartı aida alınmış
  Bıran önce aidatımın iadesi ni talep ediyorum

 6. Garanti Bbva ya ait kartima yansıtılan 141.50 tl.lik bakiyenin iadesini talebediyorum.

 7. 141,5 TL kart aidatına istinaden 50 TL bonus verelim dediler. kabul etmedim kart aidatınıda ödedim ve kartı iptal ettirdim.
  Yasal yollardan da hakkımı arayacağım.

  1. Fatma: Garanti Bbva ya ait kartima yansıtılan 141.50 tl.lik bakiyenin iadesini talebediyorum.

 8. 2014 yılından buyana garanti kredi kartı kullanmaktayım halen kart aidatı alınıyor geri nasıl alabiliriz

 9. Cumhurbaşkanlığının kart aidatlarının iadesiyle ilgili açıklaması bütün basında yer almıştı. Konuyla ilgili yasal düzenleme olduğu halde, hala benden habersiz kartım vasıtasıyla alınan aidatlar tarafıma iade edilmedi. Biran önce, benden habersiz kesilen kart aidatlarımın tarafıma iade edilmesini istiyorum.

 10. Yıllık aidat için iptal ettirdim ve bankayı Tüketici Mahkemesi’ne şikayet edeceğim oradan sonuç çıkmazsa avukata baş vuracağım ne cevap veriyorsunuz nede dönüş sağlıyorsunuz

 11. Geriye dönük kart aidatlarının yanında birde kullanılmış kredilerin dosya masraflarını aynı anda dilekçe verebiliyormuyuz tesekurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu