Faizsiz Taksitle Kredi Veren Bankalar 2020

Bankacılık işlemleri çok sık gerçekleştirilmektedir. Bankalar çeşitli ihtiyaçlara göre kredi vermektedir. Örneğin alınacak bir ev için ya da alınacak bir araba için kredi verebilmektedir.

Faizsiz Taksitle Ev Nasıl Alınır

Tabii bunların dışında iş kurmak için ya da ihtiyaç karşılanması amacı ile de kredi verilmektedir. Bankaların müşterilerine vermiş oldukları kredi miktarları için çeşitli faiz oranları uygulamaktadır.

Faizsiz Taksitle Araba Nasıl Alınır

Bu faiz oranı çekilen kredi miktarına eklenerek vadeli taksit sayısına bölünüp kredi çeken müşteriden geri ödenmesi işlemine dayanmaktadır. Bazı bankalar ise ülkemizdeki insanların inançlarından dolayı hassasiyet göstererek faiz oranını kredilere uygulamamaktadır.

Birçok kişi inançlarından dolayı çekecekleri kredilerde faizsiz kredi veren bankaları araştırmaktadır. Bu yazımızda müşterilerine kredi veren bankaların faiz uygulamadıkları kredileri ve krediler hakkında detaylı bilgileri anlatacağız.

Sıfır Faizle Kredi Çekmek Nasıl Olur

Ülkemizde faaliyet gösteren katılım bankaların tamamında faizsiz kredi seçeneği bulunmaktadır. Eğer faizsiz kredi almak istiyorsanız ilk tercihinizi katılım bankalarından yana kullanmanız doğru bir tercih olacaktır. Ziraat Bankası, İş Bankası, TEB, Enpara, Deniz Bank, Vakıf Bank, Halk Bank, Garanti Bank sıfır faiz oranı ile kredi veren bankalardan bazılarıdır.

Fazsiz Kredi Çekme Şartları

Bankalardan faizsiz kredi çekerken aşağıdaki şartları sağlamanız gerekmektedir.

  1. Türk vatandaşı olmak
  2. Tarım kredisi almak isteyenler için kırsal kesimde ikamet etmeleri
  3. Gelir belgesi, maaş bordrosu
  4. Daha önce benzeri bir krediden yararlanmamış olmak
  5. Kredi notunuzun yeterli seviyede olması

Şartlarını sağlayan kişiler faiz oranı uygulanmadan kredi çekebilirler.

Faizsiz Kredi Çekme Başvurusu Nasıl Yapılır

Öncelikle sıfır faizli krediler senenin her döneminde bulunmamaktadır. Bu nedenle ilk olarak tarihleri takip etmeniz gerekmektedir. Tarihleri takip ediniz.

Sonrasında ilanlar açılınca şubeden ya da internet üzerinden hangisinden başvuru yapılması isteniyorsa gerekli merciler üzerinden başvurunuzu yapınız. Doğru olan bilgilerinizle başvuru yaparak belgelerinizi hazır edip teslim edin. Bir aksilik olmazsa krediniz size verilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu