Evlere Temizlik İşi Fiyatları İş İlanı Veren Yerler 2020

Türkiye’de ve dünyada pek çok ev hanımın tercih ettiği bu iş, oldukça kazançlı olabilmektedir. Sıradan bir asgari ücretliden veya memurdan çok daha fazla para kazanabileceğiniz bir iş türü olan evlere temizlik işi şirket haline gelip daha da büyüdüğünde kazancınız çok daha artabilmektedir. Bu yazıda sizlere evlere temizlik işi ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Evlere Temizlik İşi Fiyatları Nasıl Belirlenmedir? 2020

Evlere temizlik işi, iki kola ayrılmaktadır. Bunlardan ilki bu işi yapmak isteyen birinin bizzat ev temizliğine gitmesi ve karşılığında ücret almasıdır. Diğeri ise kendisi çalışmayıp karşılığında ev hanımlarını veya diğer bayanları çalıştırarak onların çalışmaları üzerinden kar elde etmesidir. Elbette ikinci iş fikri kulağa daha hoş daha kazançlı geliyor olsa da sektörü pek bilmiyorsanız, birinci iş ile başlamanız daha makul olabilir. İlk olarak yapmanız gereken iş bulmaktır, peki nasıl iş bulacaksınız ?

ev temizlik fiyatları nedir

Evlere Ek İş İlanları 2020

Evlere temizlik işi bulmak istiyorsanız bu işi veren firmaların iş ilanlarına göz atabilirsiniz. Ancak bu firmalar komisyonlu çalıştığı için büyük ihtimalle size az para vereceklerdir. İyi bir miktarda para kazanmak istiyorsanız müşterinize veya işvereninizi kendiniz bulmanız gerekmektedir.

Peki işveren nasıl bulunur? Bu işi yapan tanıdıklarınız var ise onlardan yardım isteyebilirsiniz. Mutlaka yardımcı olacaklardır. Eğer yoksa bu işin yoğun olarak yapıldığı yerlerden birine CV bırakarak iş aradığınızı belirtebilirsiniz.

Örneğin bir semtteki tüm veya çoğu ev sahibi, evlerinin temizliğini personellere yaptırıyorsa sizlerde yakınlardaki bir işletmeye CV bırakarak iş aradığınızı belirtin. O işletmeye gelen ev sahipleri görüp sizi arayacaklardır.

Evlere Temizlik Elemanı Arayanları Nasıl Bulursunuz? 2020

Bu işte kazanacağınız para miktarı yaptığınız işe ve kalitesine göre değişmektedir. Ortalama büyük bir villa da çalışıyorsanız günlük 200 TL para kazanırsınız. Haftada 5 gün çalıştığınızda alacağınız para aylık 4,000 TL olacaktır. Bazı küçük evlere gittiğinizde alacağınız para ise genelde 140-160 TL arasında değişebilecektir. Büyük evlerin işi ortalama 8-9 saat küçük evlerin işi ise 6-7 saat sürmektedir. 

Ankara, İzmir, Bursa ve İstanbul Evlere Temizlik İş Hizmeti 2020

Eğer kafanızda bu işi bir temizlik şirketi olarak yapma planı varsa, bu durumda hemen bir şirket açılışı yaparak ve size bağlı çalışacak 4-5 bayan bularak bu işi başlatabilirsiniz.Bayanları ve erkekleri sigortalı ve maaşlı bir şekilde çalıştırarak sizlerde bu işten iyi miktarlarda ekmek yiyebilirsiniz. Bu işi yaparken dikkat etmeniz gerekenn gerçekten kalifiye eleman bulmaktır.

Ev Temizlik İşinde Bayanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Belki sadece o elemandan ayda 200-300 TL anca kazanırsınız ancak kalifiye olursa her zaman müşteriniz bol olur. Bu iş şu şekilde işler.Tercihen 4 bayan eleman bulursunuz ve bu elemanları gelen işlere gitmelerini beklersiniz. 4 bayan eleman ortalama bir villayı 2-3 saat içinde temizleyebilmektedirler. 

Temizlik işi bittikten sonra personellerinizi başka işlere gönderir ve bu şekilde para kazanmaya devam edersiniz. 4 bayan personeli günde 5 kez işe gönderseniz 1,000 TL para toplar ve kendilerine toplam 500 TL dağıtır kalan 500 TL’de size kar olarak kalır. Çalıştığınız personeller kalifiye ise, daha fazla para verebilirsiniz.

Ev Temizliği İşi Arayanlar Yorumlardan Bize Yazabilir

İşi büyütmek için daha fazla bayan eleman alabilir ve işinizi büyütebilir kazancınızı artırabilirsiniz. Bu işe girmek istiyorsanız piyasayı iyice tanımalı ve temizlik personeline nerede ihtiyaç var iyi bilmelisiniz.

Özellikle lüks bölgelere gitmeli ve standart apartman dairelerinden kaçınmalısınız. Yeni kuracağınız işte bol kazançlar elde etmenizi umar ve iyi bir iş olmasını dileriz. Hepinize bol şans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu