Kredi Başvuru

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

Ekonomide yaşanan değişimler, insanların daha fazla çalışma isteği, iş yapacak zamanın oluşması gibi faktörler bir araya geldiği zaman ortaya çıkan ihtiyacın giderilmesi için gerekli olan bir iş fikri ve iş fikrinin hayata geçirilmesi için gereken maddi destektir.

Ev Hanımlarına Kredi Faiz Oranları Hesaplama

İş alanına girmek isteyen ama mevcut konumundan dolayı bir iş sahibi olamayan kadınlar hayallerindeki iş fikrini kurabilmek adına maddi eksikliği gidermeye çalışmaktadır.

Genellikle ev hanımları ihtiyaç duydukları maddi kaynağı bankalardan kredi çekerek karşılamaktadır. Lakin bankalar çalışmayan ve herhangi bir geliri olmayan ev hanımlarına kredi verme noktasında geri planda kalmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Çıkar mı ?

Ev hanımlarına kredi verilmesinde birkaç detay bulunmaktadır. Öncelikle ev hanımlarından kredi notlarının yüksek olması bankalar tarafından beklenen beklentiler arasında yer almaktadır. Bunun dışında ev hanımlarının bankalardan çekebileceği kredi türleri genellikle gelir belgesiz, kefilsiz olan ihtiyaç kredileridir.

Bunun dışında verilecek olan kredilerde ev hanımlarının kendi üstlerine ait olan bir taşınmaz ya da aracı ipotek ettirerek ya da kefil gösterebildikleri durumlarda bankalar kredi verebilmektedir. Tabii bu bilinen yüzeysel durumlardır.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Hangi bankadan kredi çekilecekse o bankanın size en yakın şubesine giderek konu hakkında detaylı bilgi alınması en sağlıklı bilgiyi edinmeniz açısından önemli olacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Akbank

Ev hanımlarına kredi veren banka sayısı oldukça azdır. Bunun sebebi ise ödeme konusunda güçlükle karşılaşabilme durumudur. Bu nedenle az sayıda kredi veren bankaları listelemek gerekirse;

Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Finans Bank ve Vakıf Bank ev hanımlarına kredi veren bankaların başında gelmektedir. Genellikle bu bankalar 5000 Türk lirasına kadar kredi vermektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Çekmesi için Garanti Bank

Faiz oranları ise Ziraat Bankasında %1,53 Vakıf Bank’ta 1,52 iken diğer bankalarda daha yüksektir. Finans Bank %1,99 Garanti Bankası %2,21 ve Akbank ise %2,22 faiz oranı ile kredi vermektedir.

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu