Erzak, Gıda Yardımı Başvurusu Yerler ve Kuruluşlar 2020

Yaşamını idame ettiremeyenler ve geçinmekte zorlanan aileler yapılan yardımlar devlet kurumları ile yapılabildiği gibi sivil toplum kuruluşları tarafından da yapılmaktadır.

Erzak Yardım Kutusu için Bordro Nasıl Yapılır?

Muhtaç durumunda bulunan kişilere yapılan yiyecek, giyecek, yakıt, sağlık, eğitim yardımları dışında nakit olarak da yardımlar yapılıyor. Kaymakamlıklar, valilikler, Sosyal yardım kurumları, sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan erzak ve gıda yardımları muhtarlıklar tarafından belirlenen ailelere yapılıyor.

Erzak Yardım Paketi için Dilekçe Örneği Nedir?

Günümüzde Aile Yardım sistemine kayıtlı olan kişilere yapılan yardımlar, muhtarlara başvuru yaparak sisteme kayıt yaptırdığınız takdirde yararlanabildiğiniz yardımlardır. Ülkemizde erzak, gıda yardımı yapan kurum ve kuruluşlar şunlardır.

Gıda Yardım Parası Nereden Alınır? 2020

Maddi durumu olmayan ve geçinemeyen ailelere yardımlar yapan Vakıflar Genel Müdürlüğü, Sosyal yardımlaşma fonu adı altında gıda ve erzak yarımları yapıyor. Bu kurumdan yardım almak istiyorsanız kurumların İl Müdürlüklerine giderek başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurularınız sonrasında verdiğiniz adrese gelerek inceleme yapan yetkililer yardım alıp almayacağınıza karar veriyor.

erzak gıda yardımları veren yerler

Gıda Yardımı için Başvuru Formu Nasıl Yapılır?

Eskiden Başbakanlığa bağlı olan günümüzde ise Cumhurbaşkanlığı bünyesinde yer alan Cumhurbaşkanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile gıda ve erzak yardımı alabiliyorsunuz. Valiliklerde yer alan Sosyal Yardımlaşma Vakfı bürolarına yapacağınız başvurular sonucunda maddi durumunuz inceleniyor. Yapılan incelemeler sonucunda gerçekten maddi durumunuzun yetersiz olduğuna kanaat getirildiğinde gıda ve erzak yardımları alabiliyorsunuz. Maddi durumunuz çok kötü ise Ziraat Bankası aracılığı ile nakit yardımı da alabiliyorsunuz.

Belediyelerde Gıda Yardımı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Maddi durumu yetersiz olan ailelere gıda ve erzak yardımı yapan kurumların arasında yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, mahalle muhtarlarının belirlediği yardıma muhtaç olan ailelere gıda ve erzak yardımı yapıyor. Mutfak ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar erzağın yer aldığı yardım kolileri her ay evinize kadar getirilerek teslim ediliyor.

Erzak Yardımı için Muhasebe Kaydı Örneği?

İlçe kaymakamlıkları gıda ve erzak yardımı yapan kuruluşlar arasında yer alıyor. Kendi bünyelerinde oluşturdukları Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü aracılığı ile gıda ve erzak yardımı yapan kaymakamlıklara şahsen başvurmanız gerekiyor. Yapılan başvurunuz neticesinde yapılan tetkikler ve incelemelere göre nakit yardımı ve yakacak yardımı da alabiliyorsunuz.

Erzak Yardımı Yapan Derneklere Nasıl Ulaşılır?

Ülkemizde kurulmuş olan ve aktif olarak hizmet veren sivil toplum kuruluşları gıda ve erzak yardımı yapan kurum ve kuruluşlar arasında yer alıyor. Birçok sivil toplum kuruluşu yol boyunca gıda yardımı yaparken bazı sivil toplum kuruluşları ise Ramazan ayında aynı zamanda nakit yardımı da yapıyor.

Sivil toplum kuruluşlarına muhtarlıklardan alacağınız muhtaçlık belgesi ile başvuru yaptığınızda gıda ve erzak yardımı almaya hak kazanıyor ve yıl boyunca düzenli olarak her ay yardım alabiliyorsunuz. Ramazan ayı özel bir ay olduğu için sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra dernekler ve topluluklar gıda ve erzak yardımı yapıyor.

10 Yorum

  1. Kastamonu merkezde oturuyorum iş kazası geçirdim is bulamadım 3 çocuğum var kirada oturuyoruz evimin ihtiyacını ve çocuklarımın giderini karsilayamiyorum, yardımınıza çok ihtiyacimiz var dolabima gıda bile alamadım acil dönüş yapmanızı arz ederim 0544 242 43 37

  2. Erzak yardımı ıstiyoruz işsiz ve mağdursuz yardim talep etmekteyim zor durumdayız

  3. evde on kişi yaşıyoruz eşim çalışamıyor çocuklarım küçük erzak yardımı çocuklarıma bayram kıyafeti istiyorum

  4. on kişi çalışıyoruz maddi durumumuz yok evde çalışan yok ramazan erzağı için başvurduk

  5. Ev. Eşyam. Yok. İşim. Yok. İki. Çoğumla. Esinle. Perişan. Haldeyim. Bilgilerin. Ve. Yardım. Severlerin. İlgilenmesini. Rica. Ediyorum. İletişim05345070706

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu