Kredi Kartı

En Çok Hediye Para Bonus Veren Banka Kredi Kartları 2020

Tüm kredi kartı hediyelerini karşılaştırdığınızda, sorun bir kredi kartı almanız gerekip gerekmediği değil, en iyi ödülü veren kredi kartı türüne karar vermektir. Ödüllerinizi bonus nakit paraya çeviren, puan veya miller kazandıran, diğer teşvikler sunan kartlar kafa karıştırıcı olabilir. Ek olarak, yıllık ücretler, faiz oranları ve diğer şartlar gibi temel faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Hediye Para Kazandıran Uygulamalar Hangileridir?

Bir ödül kartı düşünüldüğünde, en önemli mesele bunun ne kadar işe yarayacağını hesaplamaktır. Online olarak fırsatlara bakabilir ya da şimdiye kadarki en iyi kredi kartı için başvurabilirsiniz.  Ancak kartın sundukları sizin ilgilendiğiniz fırsatlara uymuyorsa, o zaman hiçbir işe yaramaz. Mesela bir havayolu mil kartınız varsa, ancak çok uçmuyorsanız, bu gerçekten iyi bir fırsat olmayacaktır. Benzer şekilde, alışverişleriniz için size puan kazandıran bir kartınız varsa, ancak puanlarınızı aktif hale getirmeyi unutuyorsanız, ödül programı buna değmez.

Hediye Para Veren Kredi Kartı Nasıl Bulunur?

Ödüllü kredi kartı programları pek çok farklı şekilde bulunabilir. Genellikle ticari eşyalara, hediye kartlarına, seyahat millerine veya puanlarına ya da nakit paralara yönelik puanlar biriktirmenize izin verir. Böylece ilgi alanlarınız ve hedeflerinize yönelik ödülleri seçmek mantıklı olur. Eğer bütçenizi iyileştirmeye çalışıyorsanız, markette alışveriş yapmak ya da benzin deponuzu doldurmak gibi temel işlemlerde geri ödeme yapan bir kart seçebilirsiniz. Seyahat etmek sizin için tutkuysa, mil ödülleri sunan kredi kartı sizi mutlu edebilir.

Kullanmayacağınız bir ödül programı seçmeyin. Ayrıca, belirli bir zaman diliminde belirli bir harcama gereksiniminde bulunmanızı gerektire kartlar olabilir. Daha fazla para harcamanıza neden olan ödüllere karşı dikkatli olun.  

Kredi Kartı Hediyeleri ile Para İadesi Geri Alınabilir mi?

Para iadesi kraldır. Nakit geri ödemeli kartlar, kullanabileceğiniz en temel para birimini (nakit olarak) ödül olarak sunar. Geri ödeme ödüllerine sahip kredi kartları havayolu ödülleri veya otel ödüllendirme programlarından neredeyse üç kat daha popülerdir. Nakit ödülü bakiyenize eklenebilir veya diğer alışverişlerde kullanılabilir.

Ödül Veren Uygulama Kampanyaları 2020

Birçok tüketicinin yaptığı en büyük hata, cüzdanlarına bir dürtü ile yeni bir kredi kartı eklemektir. Çok hızlı bir karar vermek yerine, teklifi benzer kart teklifleriyle ve şu anda cüzdanınızdaki kartların ödül koşullarını karşılaştırmak için birkaç dakikanızı ayırın. Seyahatle ilgili ödül kartlarının çoğunun yıllık ücrete tabi olduğunu bilin. Bazen bu ücret ilk yıldan feragat edilir, ancak yeterince mil veya puan biriktirip kullanmazsanız, yıllık ücret ödüllerin değerini düşürebilir.

Birden Fazla Kredi Kartı Başvuru ve Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Birden fazla ödül kartı taşıyorsanız, tüm harcamalarınızı size en çok ödül veren tek bir karta odaklamak yerine, ücretlerinizin tamamını aralarında bölerek ödüllerinizin değerini azaltabilirsiniz. Yıllık ücreti ve daha yüksek faiz oranları olan kartlar, saklamaya değer olup olmadıklarını görmek için dikkatlice değerlendirilmelidir. Yeni bir ödül kartı alacaksanız, en az avantajlı kartlarınızı gözden çıkarın.

Harcadıkça Kazandıran Kredi Kartları Listesi 2020

Kullanmakta olduğunuz kart sayısını daralttıktan sonra, ödül program değerini en üst düzeye çıkarmak için bu kart için harcadığınız kadar harcama yapmaya çalışın. Eğer fırsatları kullanmazsanız, harika bir ödül kartına sahip olmak bir işe yaramayacaktır. Tabii ki, sadece ödül almak için sahip olmadığınız parayı harcamak istemezsiniz. Kart bakiyenizi ve bütçenizi kontrol altında tutmak için, ekstrelerinizi düzenli kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Hangi Kredi Kartları Daha Fazla Hediye Sunmaktadır?

Farklı bankaların farklı özelliklere sahip kartları olacaktır. Ancak en çok ödül kazanacağınız ve diğer kart kullanıcıları arasında daha çok avantajlı olacağınız bir kart arayabilirsiniz. Bu durumda bankaların sunmuş olduğu öğrenci kampüs kartlarına ya da platinium kartlara göz atabilirsiniz. Öğrenci kartları seyahat, gıda, kırtasiye alışverişlerinde daha çok puan ve indirim kazandırır. Platinium kartların ise sunmuş olduğu avantajlar daha fazladır.

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu