Kredi Kartı

Elkart TL Sorgulama ve Dolum Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından halkın hizmetine sunulan Elkart, şehir içindeki toplu taşıma araçlarının kullanımını sağlamaktadır. Normal ulaşıma kıyasla hem daha ekonomik hem de daha konforlu ulaşımı sağlayan toplu taşıma araçları halk tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Elkart Nedir? Elkart TL Yükleme Yerleri Nerede?

Bununla birlikte Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan toplu taşıma araçlarının düşük bilet ücretleri talep etmesi de kullanımı arttırmaktadır. Bu toplu taşıma araçlarını kullanmak için ise Elkart sahibi olmanız yeterlidir. 

Elkart TL Sorgulama Nasıl Yapılır?

Konya şehrimizdeki toplu taşıma araçları için kullandığımız kartın içerisinde belirli bir miktarda bakiye olması gerekmektedir. Aksi halde yetersiz bakiye hatası vererek kart okuyuculardan uyarı alınacaktır. Bu uyarı almamak için ise kartın içerisindeki bakiyeyi daime güncel tutup takip etmek gerekmektedir.

Elkart Bakiye Öğrenme Nasıl Sorgulanır?

Peki bakiye sorgulama işlemlerimizi nereden yapacağız diye soruyorsanız şöyle sizlere Konya Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu online bakiye sorgulama sisteminden söz edebiliriz. Elkart TL sorgulama işlemini gerçekleştireceğiniz web site ve mobil uygulaması sayesinde istediğiniz her an bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Böylelikle bakiyenizin durumuna göre TL yüklemesi de yapabilirsiniz.

Elkart TL sorgulama işlemlerinizi online haricinde de öğrenebilmektesiniz. Şehrin neredeyse her noktasında bulunan kart dolum bayileri sayesinde Elkart’ınızdaki kalan bakiyeyi hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin dört bir yanına yerleştirilen kart dolum bayileri ile birlikte kartınızdaki bakiyeden her daim haberdar olabilmektesiniz.

Elkart Dolum Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere toplu taşıma araçlarında kart okuyucular bulunmaktadır. Araca binen yolcular kendi ulaşım kartlarınız bu kart okuyucularına göstererek araca giriş yapmaktadırlar. Bu kart okuyucu otomatik olarak bilet ücreti kesmektedir. Her seferinde kesilen bilet ücretleri ile birlikte de kartınıza daima bakiye yüklemeniz gerekmektedir. Aksi halde toplu taşıma araçlarına binememektesiniz.

Elkart bakiye yükleme işlemleriniz için şehrin birçok noktasında kart dolum bayileri bulunmaktadır. Bu bayiler sayesinde kartınıza anında Türk lirası yükleyebilmektesiniz. Gün içerisinde geç saatlere kadar açık olan bu kart dolum bayileri neredeyse her mahallede ve bölgede bulunmaktadır. Böylelikle kart dolum bayilerini aramakta hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Elkart Konya Fiyatları Nedir?

Kart dolum bayileri haricinde ise Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından online bakiye yükleme sistemi de geliştirilmiştir. Elkart bakiye yükleme işlemlerinizi online bir şekilde de gerçekleştirebilmektesiniz. Elkart’ın kendi web sitesinde bulunan özel sistem sayesinde kredi kartınızı kullanarak bakiye yükleme işlemini yapabilirsiniz. Bununla birlikte online bakiye yükleme işlemlerinden de hiçbir şekilde işlem ücreti kesilmemektedir. Böylelikle kredi kartınızdan çekilen paranın tamamın kartınıza bakiye olarak aktarılmaktadır.

Elkart Öğrenci Abonman ve Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sizler de şehir içinde toplu taşıma araçlarını kullanmak ve ekonomik bir şekilde seyahat etmek istiyorsanız hemen Konya Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesine ulaşın. Yapacağınız Elkart başvurunuz ile birlikte kartınız adresinize teslim bir şekilde size ulaşacaktır. Böylelikle de kartınızı anında kullanmaya başlayabileceksiniz.

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu