Bayilik İş Fikirleri

Bebek Bakıcılığı Nasıl Yapılır? Ücretleri Nedir? 2020

En çok kazandıran ve en karlı iş fikirleri arasında gösterilen bebek bakıcılığı iş fikri, günümüzde hemen her ev kadının ve hatta erkeklerin bile uygulayabileceği bir iş stili. Bu iş ile gerçekten yüksek kazançlar elde etmeniz mümkün.

Bebek Bakıcılığı İş İlanları Nasıl Bulunur

Çünkü size iş verecek olan aileler çocuklarını iyi insanlara ve işinde kalifiye olan insanlara emanet etmek ister. Bu nedenle bu işte yüksek kazançlarla çalışmanız oldukça mümkündür. Peki tam olarak bebek bakıcılığı nedir nasıl yapılır ve yine tam olarak bu işten ne kadar kazanç elde etmek mümkündür?

İşKur Bebek Bakıcılığı Kursuna Başvuru Nasıl Yapılır?

Bebek bakıcılığı, işinden veya herhangi bir  sebepten dolayı bebeğine bakamayan veya bakmak istemeyen daha kaliteli bakabilecek birilerinin olduğunu düşünen insanlar tarafından verilen bir iştir. Bu işte bir bebeğin tüm günlük ihtiyaçlarını karşılamanız ve ona bir anne şefkatiyle yaklaşıp onunla vakit geçirmeniz beklenmektedir. Yapılan işin süresi ve kazancı müşterinizden tutun da çalıştığınız süreye kadar değişmektedir.

Bu nedenle bu konuda net bir şeyler söyleyebilmek pek mümkün görünmese de yazımızın ilerleyen bölümlerinde daha fazla detay vermeye çalışacağız.

bebek bakıcılığı iş fikirleri

Bebek Bakıcılığı İşi Nasıl Bulunur ?

Bebek bakıcılığı işini bulmak aslında çok da zor değildir.  Bu işi bulmak istiyorsanız yine bu işle ilgili verilen ilanlara göz atmanız gerekmektedir. İnternette pek çok iş ilanı sitesi bulunmaktadır. Bu iş ilanı sitelerine göz atıp siz de kendinize uygun bir işveren seçerek işinize hemen başlayabilirsiniz. Ayrıca bu alanda tanınan bir bebek bakıcıysanız muhtemelen iş bulmanıza da gerek kalmayacak ve işverenler sizi bulacaktır. NBu nedenle piyasada tanınmak ve bilinmek çok önemlidir. 

Bebek Bakıcısı Arıyorum Diyenlere Tavsiyeler

Bebek bakıcılığı işini yaparak kazanacağınız tutar, müşterinize ve çalışma sürenize bağlıdır. Örneğin günde 4 saat bebek bakan biri ile günde 10 saat bebek bakan biri aynı kazancı elde etmez. Ancak bu işin kazancının oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Zira bu işten evine ekmek götüren binlerce insan var. Bu işte kazancınızı etkileyen en önemli etkenlerden biri de piyasada tanınıyor olup olmadığınızı. Örneğin daha önce size işveren bir ailenin yakının yanında çalıştıysanız muhtemelen bebek bakıcısı aradığında işvereniniz ilk olarak o aileye soracaktır.

Eğer sizin hizmetinizden memnu  kalfdıysalar ömuhtemelen sizi seçecek ve işe siz alınacaksınız. Eğer bu işte tanınıyorsanız gerçekten çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle bu işin günlük kazançları minimum 150 TL’den başlamakta ve 300 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Ancak bu işin oldukça zor bir iş olduğunu bilmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Peki bu işin zorlukları nelerdir? Nelere dikkat edilmesi gerekir?

Güvenilir Bebek Bakıcısı için Tavsiyeler

Bebek bakıcılığı işini yapıyorsanız dikkat etmeniz gereken pek çok püf nokta olduğunu mutlak suretle biliyor olmalısınız. Öncelikle baktığınız bebeğe veya küçük çocuğa son derece nazik davranmalı ve asla canının incitmemelisiniz. Bu gibi durumlarda işten kovulmaya dek ciddi sorunlarla karşılaşmanız olasıdır.

Yatılı Bebek Bakıcısı Fiyatları Nedir? 2020

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise bebeği ne zaman ve neyle beslediğinizi bilmeni gerektiğidir. Bebekler genelde yeni yemeye başladıklarından buldukları her şeyi yiyebilirler. Eğer siz sağlıksız besleniyorsanız bunu bebeğe uygulamamalı ve mümkün olduğunca bebeğe sağlıklı yiyecekler yedirmelisiniz. Bu işin altın kuralı budur.

Bir diğer olarak bebeğin ailesi yani işvereniniz ile iyi geçinmeniz gerekmektedir. Hatta sadece ailesi değil ailesinin ailesiyle de iyi geçinmek bu konuda oldukça önemlidir. Aileye iyi davranmak ve güler yüzlü olmak bu işin sürdürülebilir kılınması için dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerden biridir. 

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu