Kredi Kartı

Axess Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır? 2020

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Akbank, müşterilerine Axess kart vermektedir. Birden fazla müşteri kitlesine farklı özellikler ve avantajlar sunularak verilen kredi kartlarının aidatları bulunmaktadır.

Axess Kart Ücretleri Nedir?

Bu aidat bedelleri yıllık hizmet ücreti olarak alınmakta ve bu kesilen miktarlar ekstrelere yansımaz. Eğer sizde Axess kart sahibiyseniz ve yıllık aidat ücreti ödüyorsanız 2013 yılında Yargıtay’ın verdiği emsal karar ile bu yıl ve önceki yıllara ait aidat bedellerini geri alabilirsiniz.

Axess aidat bedeli geri nasıl alınır sorusunun cevabını merak ediyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek sizde 10 yıla kadar ödediğiniz aidat bedellerini geri alabilirsiniz.

AXESS KART İptali Nasıl Yapılır?

Müşterisi olduğunuz Akbank Axess kredi kartına ait 10 yıla kadar geri iade olarak aidat bedelini alabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yöntemleri deneyiniz.

İlk adımda internetin gücünü kullanarak iade talebinde bulunabilirsiniz. Akbank resmi internet sayfasından şikayet hattı kısmından talebinizi yerine getirebilirsiniz.

Axess Kredi Kartı Kapatma Seçeneği

Eğer bu işlem sonuç vermezse çeşitli sosyal ağ sitelerinden Akbank profillerine mesaj göndererek talepte bulunabilirsiniz. Bu kısımda da bir snuç elde demezseniz eğer şikayet etme platformlarına şikayet konunuzu açarak banka yetkililerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İkinci adımda ise Akbank müşteri hizmetlerini arayarak iade talebinde bunabilirsiniz. Bu kısımda Akbank zaten size yardımcı olacaktır. Zaten emsal karar olduğu için taleplere karşı genellikle olumsuz cevap verilmemektedir.

Lakin bu kısımda da sonuç alamazsanız en yakın banka şubesine gidin Bu noktada paranızı alma şansınız oldukça fazladır. Yukarı kısımda gelişime açık farkları belirledin. Tüm bu istek düzeninden sonra bir sonuç alınmamışsa yapılacak tek şey ödeme belgeleriniz ve dilekçenizdir.

Axess Kredi Kartı Kullananlar Yapması Gerekenler Nedir?

Dilekçeyi Tüketici Hakem Heyetine teslim ederek sürecin sonlanmasını bekleyin. Tüketici hakem heyeti karar verme konusunda hızlı bir kurumdur. Bu dilekçe sonrasında haklı görüldüğünüz mesajı 2 ile 7 gün arasında gerçekleşir.

Hesabınıza yatması ise 1 ile 3 ay arasında değişmektedir.  Böylece toplamda 10 yıl boyunca geriye yönelik aidat ödemelerinizi geri alabilirsiniz.

Benzer Konular

9 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu