Kredi Başvuru

Kolay Araç, Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2020

Bankaların taşıt kredi verme şartları birbirinden farklı olmaktadır. Taşıt kredisi almak için kişilerin belirli şartları yerine getiriyor olması gerekmektedir. Taşıt kredisi alırken araca bağlı şartlar ve krediyi çeken kişiye bağlı şartlar aranmaktadır. Taşıt kredilerinde aranan temel şartlar;

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Düzenli gelire sahip olmak
  • Kredi notunun yeterli seviyede olması gibi temel şartlardır.

Taşıt kredisinde özel olarak belli şartlar ve durumlar bulunmaktadır. Araç kredisi alma şartları arasında yer alan bu durumlar araçla ilgilidir. Araç kredisi alındığında vade boyunca araca ipotek konmaktadır. Vadeler en fazla 48 ay olmaktadır. Araç kredisi araç faturasının belli bir tutarına verilmektedir.

Araç Kredisi Hesaplama 2020 Nasıl Yapılır?

Her türlü kredide ilk bakılan yer kredi notu olmaktadır. Araç kredisinde ikinci el araç alımı için de sıfır araç kredisi için de belli şartları yerine getirmek gerekir. Sıfır araç kredisi almak daha kolay olmaktadır. Kredi notu ise burada oldukça önemli bir etken. Çünkü aldığınız krediyi geri ödeyip ödeyemeyeceğiniz geçmiş hesaplarınıza bakarak öğreniliyor.

Araç kredisinde kredi notunu ikinci planda tutan bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalarda araç kredisi alırken araç faturası ve aracın özellikleri önde çıkmaktadır. Yani aracı ipotek ederek kredi vermektedirler. Kefilsiz sadece araç rehin teminatı ile de araç kredisi alınabilmektedir.

Araç Kredisi Kampanya Şartları 2020 Nedir?

İhtiyaç kredilerinde kredi notu ve verilecek miktarın kısıtlanabilir olması nedeni ile araç almak için araç kredisi daha avantajlı olmaktadır. Birçok banka araç kredisini sadece araç teminatı ile vermektedir. Aracın faturası üzerinden alınabilen araç kredisi uzun vadelere de bölünebilmektedir. Taksitle araç satan yerlere göre daha az faizlerle araç kredisi alınabilir.

Araç kredisinin en önemli avantajı alacağınız araç üzerinden kefilsiz olarak kredi alabilmenizdir. Birçok banka kefilsiz, araç rehin teminatı ile araç kredisi vermektedir. Araç kredisinde çeşitli kampanyalar bulunmaktadır. Hem sıfır araç alımında hem de ikinci el araç alımında araç kredisi çekilebilir.

Araç Kredisi Başvuru Şartları 2020 Nedir?

Her bankanın araç kredisi verme durumu farklı işlemektedir. Araç kredisinde aracın faturası üzerinden kredi tutarı belirlenir. Buradaki oranlar her bankada farklı olmaktadır.

Araç kredilerinde alınacak miktar alınacak araca göre belirlenmektedir. Bu miktar bankalara göre değişkenlik göstermektedir. TL ve Döviz endeksli kredilerde de araç kredisi alımında miktarlar ve ödeme seçenekleri değişmektedir.

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu