Kredi Kartı

Ankarakart Ücreti 2020 Abonman Online Başvurusu

Başkentli öğrenciler için özel olarak uygulanan Abonman sistemi bütçesi yeterli olmayan öğrencilere destek amaçlı olarak Ankara Belediyesi tarafından yürürlüğü konulmuştur. Bu uygulama sayesinde Ankarakart Abonman sahipleri aylık olarak 60 lira yükleme yaptıkları zaman 200 binişlik bir hizmete tabii tutulacaklardır.

Ankara Kart Ne Kadar Harcama Yapıyor ve Bakiye Öğrenme

Bir öğrenci için oldukça ekonomik bir ulaşım olan bu sistem birçok öğrencinin bütçesine iyi bir katkıda bulunmuştur. Kasım ayında yürürlüğe konulan bu sistem Ankarakart Abonman sahibi olmak isteyenlere de iyi bir müjde olmuştur.

Ankara Kart Abonman Online Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankarakart Abonman yani indirimli kart başvurusu yapmak için ilgili kart işlem merkezlerine başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Öğrenci olduğunuza dair çeşitli belgeleri ve vesikalık fotoğrafınızı götürdüğünüz takdirde oldukça hızlı bir şekilde indirimli kartınız çıkartılacaktır. Böylelikle siz de bu indirimli 200 binişlik uygulamadan faydalanabileceksiniz.

Ankara Kart İşlem Merkezi Telefon Numarası ile Randevu Nasıl Alınır?

Ankarakart Abonman sahibi olmak isteyenler kart işlem merkezlerinden müracaat edecekleri gibi online olarak da başvuru işlemleri yapabilmektedirler. İnternet üzerinden yapılan indirimli öğrenci kartı başvuruları ile birlikte adrese teslim bir şekilde kartlarına kavuşmaktadırlar.

Ankarakart Öğrenci Aylık Tarifesi Nedir? Vize Çıkarma İşlemleri 2020

Ankara Belediyesi’nin Ankarakart için özel olarak oluşturduğu web sayfasına ulaşarak indirimli Abonman kart başvurusunda bulunabilinmektedir. Başkentleri öğrenciler için oldukça faydalı bir uygulama olan Abonman indirimli öğrenci kartı aylık olarak 60 lira yükleme yapılması dahilinde kullanılabilmektedir. Her ay bu yükleme işlemi düzenli olarak devam etmelidir.

Ankarakart Abonamn Kullanım Koşulları

Ankara Belediyesi’nin öğrenciler için uyguladığı bu indirimli kart sistemi bazı kurallar doğrultusunda kullanılabilmektedir. Öncelikle Abonman kartı bir defa bastıktan sonra 30 dakika içerisinde ikinci bir basma işlemi yapılamamaktadır.

Ankara Kart Öğrenci İndirimli Aylık Tarifesi Nedir?

Böyle bir durumda uygulanan bu indirimli ulaşım sistemi çalışmamaktadır ve bakiyeden normal bilet ücreti kesilmektedir. Ankara Belediyesi öğrenciler için uyguladıkları bu sistem için yolculuklar arası 30 dakika bir zaman dilimi koymuştur.

30 dakika sonrasında yapılan kart basma işlemi yine 200 binişlik sistemden düşülmektedir. Bu noktada Abonman kartı kullanırken zamanı da doğru kullanmak gerekmektedir. Aksi halde bu indirimden yararlanılamamaktadır.

Online Kredi Kartı ile Ankarakart Dolum Nasıl Yapılır?

Ankarakart Abonman sahibi öğrenciler ayılık olarak 60 lira yükleme yaptıklarında sonraki ayın son gününün 23.59 saatine kadar bu indirimli yolculuktan faydalanabilmektedirler. Daha sonrasında ise yine 60 liralık bakiye yüklemesi yapılmalıdır. Normal bir öğrencinin yolculuk masrafları göz önüne alındığında oldukça indirimli bir yolculuk sistemi olan Abonman indirimli öğrenci kartı, birçok maddi durumu iyi olmayan öğrenciye faydalı olmuştur.

Ankara Kart Abonman Yaş Sınırı Nedir?

Böylelikle özelikle kış aylarında yürüyerek okula gitmek yerine bu ekonomik ulaşım sistemi ile birlikte toplu taşıma araçlarını kullanabilmektedirler. Ankara Belediyesi bu noktada kendi şehrindeki öğrencileri düşünerek ülkemizdeki ilk indirimli yolculuk uygulamasını başlatmıştır.

Ankarakart Vize İşlemleri 2020 Randevu Nasıl Alınır?

Daha uygulamaya koyulalı 1 ay olan bu sistem öğrenciler tarafından sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Ankarakart Abonman sahipleri de günden güne daha fazla artmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

SORU - CEVAP

 "Ankarakart Ücreti 2020 Abonman Online Başvurusu" Konusu için Soru Sorabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı