Kredi Kartı

Akbank Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Yıllarca bankacılık işlemlerinde kart ücreti olarak alınan yıllık aidat tutarları bütün bankaların kullanıcılarını sıkan bir durum idi. Sadece 2018 yılında bankaların aidat ücret tutarı olarak aldıkları toplam para 3 milyar TL’yi geçiyor.

Son yıllarda artan şikayetler ve bankaların haksız kazançlarına yönelik sessiz kalmayan yöneticiler BDDK yasalarında düzenlemeye giderek yıllık aidat ücretlerinin geri alınabileceği üzerine yasa güncellemesi yaptılar.

Akbank Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Ayrıca konu ile ilgili banka müşterilerinin mevcut sene ve önceki senelere ait aidat ücretlerini geri talep etme haklarının bulunduğunu belirtmesi üzerine milyonlarca kart sahibi Akbank kart aidatı nasıl geri alınır konusunda araştırma yaptı.

Bir önceki yazımızda Akbank Kart Tipleri ve Kart Aidat Ücretleri konumuzda yer verdiğimiz kartlardan birine sahip yıllık olarak aidat ücreti ödüyorsanız yapacağınız birkaç küçük işlem ile tüm yatırdığınız parayı geri alma şansına sahipsiniz.

Akbank Kart Aidat Geri Alma İşlem Adımları

Kredi kartınızın yıllık aidat ücretini almak için izlenebilecek birkaç farklı yol bulunmaktadır. Bazı bankalar bu konuda müşterilerine kolaylık sağlarken bazı bankalar müşterilerinin işlemlerini zorlaştırmaktadır.

Yapılması gereken ilk durum, Akbank müşteri hizmetlerini arayarak Akbank kart aidatı nasıl geri alınır sorusunu sorarak konu hakkında bilgi almaktır. Eğer banka kolaylık sağlıyorsa oluşturduğunuz bu talep sonrasında kısa bir sürenin ardından hesabınıza yıllık ücret bedeli geri yatırılır.

akbank wings mil puanları sorgulama

Akbank Şube Yardımı ile Kartınızı Takip Edin

Eğer bankanız bu talebin geçerli olmadığını söylediği zaman Kart Aidatı Geri Alma ve İtiraz dilekçesini hazırlayarak bankanızın şubesine teslim edin. Bu işlem sonrasında da olumsuz cevap alırsanız eğer aynı dilekçeden bir tane daha hazırlayın.

Sonrasında bankanız ile yaptığınız sözleşme nüshasını alarak Tüketici Hakem heyetine başvuru yapın. Bu işlem sonucunda en fazla 3 ay içerisinde yatırdığınız tüm aidat ücretini geri alırsınız.

Benzer Konular

24 Yorum

 1. Her sene Akbanka ödediğim yıllık aidat ücreti altında kesilen 160 küsür lira ücretin yasal olduğunu düşünmüyorum tüketici hakem heyetine başvuruda bulunup hakkımı arayacağım

  1. Merhaba ben bugun aradim akbanki 171.50 tl kesilmis iade edin yoksa kartimi kapatiyorum dedim. 85 tl iade ettiler oda 6 ay acik kalma sozu verirseniz

 2. 2014sonrasi aidatlarimi geri istiyorum akbankasesleniyorum onlara olan borcumukurusu kuruşuna ödedim bana aidatlarimi geriverin.hakem heyetine.basvuracagimbilginize.

 3. 2014sonrasi aidatlarimi geri istiyorum albania sesleniyorum onlara olan borumu kurusu kuruşuna ödedim bana aidatlarimi geriverin.hakem heyetine.basvuracagimbilginize.

 4. Akbank kartımı 13 yıldır kullanıyorum. Bu ay kesmiş oldukları 150 TL üyelik kart ücretini ve önceki yıllarda kesilen yıllık kart üyeliği ücretlerinin hepsini mahkeme heyetine başvurarak geri ödenmesinin talebinde bulunacağım.

 5. Sayın Akbank yetkilisi Axess Platinum kredi kartı kartıma yansıtmış olduğunuz üyelik ücretinin iadesini talep ediyorum daha önceleri Seçkin müşterilerimiz arasında sınız diye ya de ediyordunuz Şimdi ne oldu da buna tenezzül ettiniz sizle Dürüst çalışmak �şinize gelmiyor mu bu milletin parasını alıyorsunuz ama ahını almayın

 6. 2 yildir Akbank kredi kartı kullanıyorum bu geçen yılda bu yılda aidat kesildi kartımdan 1.450 TL limiti olan kartımdan 2020 yılı için 251.00 TL ücret kesildi aidat ücretini tarafıma iadesini istiyorum geçen yılın ve bu yılın aksi halde tüketici mahkemesine başvuru yapacağım bilginize

 7. İki yildir Akbank kredi kartı kullanıyorum bu geçen yılda bu yılda aidat kesildi kartımdan 1.450 TL limiti olan kartımdan 2020 yılı için 251.00 TL ücret kesildi aidat ücretini tarafıma iadesini istiyorum geçen yılın ve bu yılın aksi halde tüketici mahkemesine başvuru yapacağım bilginize

 8. 13.03.2020 tarihinde kesilen üyelik ücretinin iadesini talep ediyorum. bunun için yardımcı olabilirmisiniz ?

 9. Ben mustafa carlar sürekli kullandığım axess kredi kartıma bu ay 160 tl kart aidati yansıtmışlar lütfen geri iadesini istiyorum.Kart aidatı geri iadesini yapmazsanız tüketici hakem heyetine başvuru yapacam.Bilginiz olsun.

 10. Ben mustafa carlar sürekli kullandığım axess kredi kartıma bu ay kart aidati yansıtmışlar lütfen geri iadesini istiyorum.yapmazlarsa kartımı iptal edecem.lütfen geri iade yapılsın.

 11. Kredi kartıma yansıtmış olduğunuz bütün aidatların Üyelik ücretinin iptalini istiyorum. Aksi taktirde hakem heyetine başvurarak hakkınızda şikayette bulunacağım ve bundan doğan yasal haklarımı kullanacağım bilginize sunarım.

 12. AXESS GOLD son dört hanesi 2400 ile biten kattımın aidatını iptal edilmesini talep ediyorum 5 18 2020 tarihinde kesilen 167 tliyadesini ve bundan önce kesilen kart aidatların piyadesini talep ediyorum

 13. Kart aidati konusunda yasattiginiz maduriyetten dolayi cok üzgünüm,
  Kart aidatinin iadesi icin hakem heyetine başvuracağım bilginize

 14. 2 aydır kullandığım kredi kartıma 189 tl kart ücreti yansıtıldı hizmet almadan ödeme yaptım mecburen kesilmiş kartımdan haksız yere alınan ücretin iade edilmesini istiyorum

 15. sy akbank benden kesilen kıredi kartının yıllık üyelik ücreti olan 134.5 olan bu paranın iadesini talep ediyorum aksi taktirde tüketici hakem heyetine başvuracağım bundan doğan bütün masraflarımı avukat ücretlerini dahi sizden talep edeceğim bilginize

  1. Aynı şekilde aidat ücreti talep edildi müşteri temsilcisi iptali onaylanmadı dedi bütün hesaplarımı iptal ediyorum yıllardır ödemelerimi bir gün aksatmadım yatırımlarımda u bankada idi şu an itibariyle taşımaya başladım yazıklar olsun şu pandemi döneminde yaptığınız hiç bir anlayışa sığmaz

 16. “Sonrasında bankanız ile yaptığınız sözleşme nüshasını alarak Tüketici Hakem heyetine başvuru yapın. Bu işlem sonucunda en fazla 3 ay içerisinde yatırdığınız tüm aidat ücretini geri alırsınız.” Bu bilginin yanlış olduğunu düşünüyorum. TÜKODER artık kart üyelik ücreti iade talebini almadığını söyledi. ?

 17. AXESS PLATINUM MASTERCARDıma yansıtmış olduğunuz 169 liralık Üyelik ücretinin iptalini istiyorum. Aksi taktirde bütün kartlarımı iptal edeceğim ve bundan doğan yasal haklarımı kullanacağım bilginize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu